Šunskai pasipuoš medžio skulptūromis

Šunskų miestelio parke prasidėjo medžio drožėjų pleneras. Pirmą kartą Šunskuose surengtame plenere keturi liaudies menininkai kalbina medį ir kuria penkias skulptūras, kurios papuoš parką ir bus puiki dovana miesteliui, šiais metais mininčiam 310-ies metų sukaktį.

Medžio drožėjai, pasitelkę savo kūrybiškumą, demonstruoja skulptūrų gamybos darbo subtilumus ir skuba medyje įamžinti pasirinktas temas. Trys  kuriamos skulptūros bus  susijusios su legendų apie Šunskų miestelį simbolika. Bus sukurtos fazano, meškos ir silkės skulptūros. Fazano, kuris vaizduojamas Šunskų miestelio herbe, skulptūrą parke įkurdins meistras iš Jurbarko Juozas Videika. Tautodailininkas Raimundas Blažaitis  iš Vilkaviškio rajono Alvito miestelio sukurs meškos skulptūrą ir taip įamžins istorijas apie Šunskų praeitį, kuriose minima, kad šiose vietovėse meškų buvo dažnai sutinkama.  Medžio skulptūrų meistras Artūras Zienka iš Alytaus savo kūrybines mintis įgyvendins ir emocijas medžio skulptūros Šunskuose3išreikš kurdamas silkės skulptūrą – istorija apie mistinę silkių kasyklą Šunskuose labai gaji ir pamažu tampa miestelio įvaizdžio dalimi. Medžio drožėjas Antanas Lastauskas iš Kalvarijos ėmėsi ypatingos užduoties – plenero dienomis sukurti Tautodailės metams skirtą skulptūrą, kurioje atsispindėtų Sūduvos krašto liaudies meno elementai ir būtų įamžintas Šunskų folkloro ansamblio „Žvirgždė” 50 metų  veiklos jubiliejus. Viena skulptūra su pelėdos simbolika bus skirta mokslui ir švietimui. Tai bus kolektyvinis visų skulptorių darbas, kuris bus pritaikomas praktiškai. Skulptūroje bus įkomponuota lauko bibliotekėlė, kurios knygų lentynose galės nuolat vykti knygų mainai. Pleneras tik prasidėjo, tad nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro parke paukščių čiulbesį stelbia elektrinių pjūklų, grąžtų, įvairių šlifavimo aparatų garsai, kirvių pokšėjimas. Kad tik pakaktų laiko kūrybiniams sumanymams įgyvendinti.

„Pleneras yra dar vienas iš gražių kultūrinių projektų Šunskų seniūnijoje. Jis tikrai prisidės prie miestelio istorinio ir kultūrinio identiteto bei bendruomeniškumo stiprinimo. Medžio drožėjų sukurti darbai ne tik pradžiugins miestelio gyventojus kūrybos procesu, bet ir įamžins Šunskų krašto praeitį bei svarbiausius metų jubiliejus, puoselėjamas krašto tradicijas, sukurs dar vieną įdomią ir lankytiną vietą bendruomenei bei gausiai miestelį lankantiems svečiams. Džiaugiamės, kad miestelis gražiai tvarkosi, jau turi puikių lankytinų objektų – fazanyną, Kneipo terapijos pojūčių taką, vyksta daug renginių, o papuošus parką medžio skulptūromis įgys dar didesnio patrauklumo ir, tikėtina, pritrauks dar daugiau turistų.“, –  plenero vietoje apžiūrėjęs kuriamas skulptūras ir pabendravęs su skulptoriais sakė Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Kad pleneras vyktų sklandžiai, o meistrams nieko netrūktų, nuoširdžiai rūpinasi Šunskų seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas, projekto koordinatorė Eglė Alenskaitė, padeda būrys talkininkų. Gražėjančiu miesteliu ir nuolat puoselėjamu bendruomeniškumu džiaugiasi ir Šunskų Šv. Marijos Magdalietės parapijos klebonas kan. Deimantas Brogys.

Liaudies menininkų kūrybinis pleneras Šunskuose organizuojamas įgyvendinant asociacijos „Trys plunksnos” vykdomą projektą „Šunskų krašto savitumo puoselėjimas“. Prie jo įgyvendinimo finansine parama prisideda ir Marijampolės savivaldybė.

Pleneras vyks iki penktadienio vakaro, todėl miestelio gyventojai bei svečiai kviečiami apsilankyti ir stebėti skulptūrų kūrybos procesą, pabendrauti su medžio drožėjais, pasidžiaugti  gimstančiais originaliais darbais.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE