Užsieniečiams išduodamų leidimų dirbti sparčiai daugėja – 7,6 karto daugiau nei pernai per du vasaros mėnesius

Daugiau nei 9 tūkstančiai – tiek leidimų dirbti ir sprendimų dėl darbo atitikties užsieniečiams buvo išduota vien per šių metų liepą ir rugpjūtį. Šis skaičius viršija viso pirmojo pusmečio rodiklius, kai galimybės dirbti Lietuvoje buvo sudarytos kiek daugiau nei 8 tūkst. trečiųjų šalių piliečiams.

Užimtumo tarnyba iki rugpjūčio 31 dienos iš viso darbdaviams išdavė 17299 dokumentus, leidžiančius trečiųjų šalių piliečiams dirbti Lietuvoje. Didžiąją dalį – 10565 sudaro leidimai dirbti, dar priimti 6734 sprendimai dėl užsieniečių darbo atitikties darbo rinkos poreikiams. Išduotų leidimų dirbti ir priimtų sprendimų dėl darbo atitikties skaičius net 7,6 karto didesnis nei pernai per du vasaros mėnesius.

Taip pat šiemet jau išduota 4,1 karto daugiau dokumentų, leidžiančių užsienio valstybių piliečiams dirbti Lietuvoje nei 2020 m. Tai – didžiausias Užimtumo tarnybos išduotų leidimų dirbti ir sprendimų skaičius nuo 2017 metų.

„Transporto ir logistikos įmonėms nuo gegužės 20 dienos iki rugpjūčio 31 dienos suteikta 11754 leidimų dirbti ir sprendimų dėl darbo atitikties užsieniečiams tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais“, – teigė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo koordinatorė Ernesta Varnaitė.

Per liepą ir rugpjūtį pagal profesijas, be jau nurodytos tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo profesijos, daugiausiai išduota leidimų dirbti ir sprendimų dėl darbo atitikties virėjams – 216, pakavimo įrangos operatoriams – 150, elektromonteriams – 115, bei staliams – 66.

Alfa.lt inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE