Vaikų teatro festivalis Seinuose

Birželio 16 dieną „Lietuvių namuose“ Seinuose, vykusio jau trisdešimtojo, jubiliejinio Lenkijos lietuvių vaikų teatrų festivalio „Raganė“ dalyvius ir organizatorius pasveikino Lietuvos konsulas Remigijus Motuzas.

Pasak konsulo, šis festivalis tai ne vien ilgametės, gražios tradicijos tąsa, bet ir šventė šio krašto lietuvių vaikams, jų tėvams, pedagogams bei visiems teatro mylėtojams. Šventėje savo kūrybą parodė Seinų, Punsko, Vidugirių lietuviškų mokyklų moksleiviai bei Suvalkų, Punsko ir Seinų „Žiburio“ lietuvių mokyklos darželinukai. R. Motuzas pastebėjo, jog per tris dešimtmečius Seinų-Punsko krašte sumažėjo lietuviškų mokyklų, tad dėl to dalyvių skaičius sumažėjo taip pat, tačiau stebina pasirodymų įvairovė ir jaunųjų aktorių bei jų pedagogų profesionalumas.

„Teatro tradicijų išlaikymas šiame krašte turi ypatingą prasmę, nes padeda tobulinti gimtąją kalbą, vystyti vaikų ir jaunimo gebėjimus saviraiškai bei suprasti muziką, dailę, šokį, o svarbiausia išlaikyti tautinį identitetą“, – reziumavo Lietuvos konsulas.

Vytautas Karsokas

Scenoje Lenkijos lietuvių vaikų teatro festivalio „Raganė“ dalyviai

Lietuvos konsulato Seinuose nuotraukos

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE