• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Antradienis, 23 rugsėjo
Sūduvos Gidas
Justicija
Reklama
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

5 dalykai apie pensijų kaupimą, kuriuos būtina žinoti

2018-12-13
Naujienos, Žinios
Laikas: 4 min skaitymo
A A

Kitąmet daugelio gyventojų, tiek kaupiančių II pakopos pensijų fonduose, tiek nekaupiančių, laukia pokyčiai. Visi kaupiantieji mokės įmokas nuo savo darbo užmokesčio, o nenorintieji dalyvauti pensijų kaupimo sistemoje turės teisę per pusę metų kaupimo atsisakyti.

Nuo 2019 m. gyventojai bus skatinami dalyvauti pensijų kaupime sumažėsiančiais mokesčiais ir papildomais pervedimais iš valstybės biudžeto kaupiantiesiems. Be to, nuo šiol dalyvaujantieji kaupime „neskriaus“ savo būsimos iš „Sodros“ mokamos senatvės pensijos – ji dėl kaupimo nebebus mažinama, nes pervedimų iš „Sodros“ į kaupimo fondus nebebus.

Pateikiame penkis svarbiausius dalykus, kuriuos svarbu žinoti apie kaupimą, kad gyventojai galėtų ramiai priimti apgalvotą sprendimą, kuris lems, kokio dydžio pensiją jie gaus senatvėje.

  1. Jeigu šiuo metu dalyvaujate kaupime

Gyventojai, kurie iki šiol moka įmokas į pensijų fondus, dalyvauja kaupime ir toliau perveda įmokas nuo savo darbo užmokesčio į pensijų kaupimo fondus nuo sausio. Jeigu šie gyventojai nori toliau dalyvauti kaupime, jiems nieko daryti nereikia.

Jeigu gyventojas iki šiol į pensijų fondus mokėjo tik „Sodros“ įmokas ir lėšų nuo savo darbo užmokesčio nepridėjo (2+0+0), tuomet nuo sausio į fondą bus pervedama 1,8 proc. šio gyventojo darbo užmokesčio. Įmoka kasmet palaipsniui didės, kol pasieks 3 proc.

Jeigu gyventojas iki šiol į pensijų fondus prisidėjo ir lėšomis nuo savo darbo užmokesčio (2+2+2), tuomet nuo sausio į fondą bus pervedama 3 proc. jo darbo užmokesčio.

Jeigu šie gyventojai norėtų kaupime nebedalyvauti, jie turėtų apie tai informuoti savo kaupimo bendrovę iki birželio 30 d.  Įmokų pervedimas stabdomas nuo to mėnesio, kai įsigalioja kaupimo bendrovei pateiktas prašymas.

  1. Jeigu šiuo metu kaupime nedalyvaujate

Gyventojai, kurie iki šiol kaupime nedalyvauja ir yra jaunesni nei 40 metų, įtraukiami į pensijų kaupimą. Yra kelios svarbios sąlygos. Šie gyventojai įtraukiami, jeigu jie sausio 2 dieną yra Lietuvos gyventojai, turi darbą ar vykdo bet kurią savarankišką veiklą. Į kaupimą taip pat įtraukiami tie gyventojai, kurie dalyvavimą kaupime sustabdė 2013 m. nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Žmogus, kuris sausio 2 dieną neturi darbo ir nevykdo savarankiškos veiklos ar yra emigravęs, į kaupimą nėra įtraukiamas.

Beje, į kaupimą taip pat įtraukiami tėvai, kuriems tuo metu yra suteiktos motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogos.

Visi šie iki šiol nekaupę ir įtraukti gyventojai mokėti įmokas nuo savo darbo užmokesčio į pensijų kaupimo fondus pradės nuo liepos 1 d. Viena iš penkių kaupimo bendrovių jiems bus parenkama atsitiktine tvarka (jeigu kaupimą sustabdė, lieka ta pati bendrovė).

Jeigu šie gyventojai nori dalyvauti kaupime, jiems nieko daryti nereikia. Įmokos dydis bus 1,8 proc. nuo darbo užmokesčio ir kasmet palaipsniui didės, kol pasieks 3 proc.

Į kaupimą įtraukti gyventojai gali atsisakyti dalyvauti kaupime. Jie apie tai turėtų informuoti „Sodrą“ prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui ir pateikę atitinkamą prašymą iki birželio 30 d.

  1. Nauji kaupimo tarifai, valstybės paskata ir pensija

Nuo 2019 m. sausio keičiasi pensijų kaupimo tarifai. Iki šiol galiojusių kaupimo tarifų„2+2+2“ ir „2+0+0“ nebelieka. Gyventojai nuo sausio mokės 3 proc. nuo savo darbo užmokesčio įmokas į pensijų kaupimo fondą, o valstybė pridės 1,5 proc. nuo užpraėjusių metų vidutinio darbo užmokesčio vidurkio – 16,4 euro.

Jeigu gyventojai iki šiol nekaupė arba neprisidėjo prie kaupimo įmokomis nuo darbo užmokesčio, jie pradės kaupti nuo 1,8 proc., o valstybė proporcingai pridės 0,3 proc. Tiek gyventojo įmoka, tiek valstybės paskata penkerius metus palaipsniui augs, kol 2023 m. visi mokės 3 proc. įmokas ir gaus 1,5 proc. paskatą iš valstybės.

Kadangi nuo šiol į pensijų kaupimo fondus nebebus pervedamos įmokos iš „Sodros“ , dėl kaupimo „Sodros“ senatvės pensija nebemažės. Žmogus kaups tik iš savo darbo užmokesčio. Jeigu žmogus kuriuo nors laikotarpiu neturės darbo, tuo laikotarpiu ir įmokų į pensijų kaupimo fondą nemokės.

Tačiau nuo kitų metų taip pat mažėja mokesčiai. Dėl sumažėjusių mokesčių daugelis gyventojų, kurie pradės į pensijų kaupimo fondus mokėti įmokas nuo savo darbo užmokesčio, nuo sausio vis tiek gaus didesnį atlyginimą nei gavo šiais metais.

  1. Dalyvauti kaupime galima atsisakyti

Kadangi pensijų kaupimo sąlygos nuo kitų metų keičiasi, visiems gyventojams, tiek šiuo metu dalyvaujantiems kaupime, tiek, tiems, kurie į kaupimą įtraukiami, suteikiama galimybė atsisakyti dalyvauti kaupime.

Tie gyventojai, kurie kaupė iki šiol, turi kreiptis į savo kaupimo bendrovę ir ten pasirinkti: ar sustabdyti kaupimą ir palikti lėšas fonde iki senatvės pensijos, ar visą sukauptą sumą pervesti „Sodrai“ ir taip padidinti savo „Sodros“ senatvės pensiją. Tai galima padaryti iki birželio 30 dienos.

Tie gyventojai, kurie iki šiol nekaupė ir į kaupimą yra įtraukiami, apie atsisakymą dalyvauti kaupime turėtų informuoti „Sodrą“ prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojuiir pateikę atitinkamą prašymą iki birželio 30 d.

  1. Kur viską sužinoti?

Visi gyventojai, kurie dalyvauja kaupime ar bus įtraukti į kaupimą, detalią informaciją apie tai, į kokį pensijų kaupimo fondą pervedamos jų įmokos ar kokia kaupimo bendrovė jiems parinkta, bei skaičiuoklę, kurioje bus galima paskaičiuoti, kokio dydžio „Sodros“ senatvės pensiją ir kokio dydžio papildomą išmoką iš sukauptų lėšų pasirinkę vieną ar kitą kaupimo variantą gautų, nuo sausio ras asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojui.

„Sodra“ juos informuos ir elektroniniu paštu, jeigu gyventojai, prisijungę prie paskyros, yra nurodę savo elektroninio pašto adresą. Todėl tai padaryti verta.

Gyventojams informacija bus teikiama ir „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuose bei telefonu 1883.

Taip pat daugiau atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti interneto svetainėje www.kiek.lt.

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Marijampolėje kilus gaisrui išgelbėtas žmogus
„Kultūros kačių“ nominacijomis įvertinti kūrėjai
Kalvarijoje pėsčiųjų perėjoje partrenkta senjorė
Marijampolės savivaldybėje paminėti Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena

Kultūra

„Kultūros kačių“ nominacijomis įvertinti kūrėjai
Marijampolės savivaldybėje paminėti Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena
Sūdava atšventė šimtmetį
Petro Kriaučiūno bibliotekoje lankėsi keliautojas Aurimas Valujavičius

Sportas

Moto šalmo svoris: kodėl jis svarbus ilgesnėse kelionėse?
„Sūduva“ ketvirtą kartą įveikė „Bangą“
Sūduvos regiono krepšinio teisėjų akademija kviečia mokytis teisėjavimo
Taurės turnyras baigėsi pusfinalyje

Politika

Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo baigiamojoje projekto „Resilient Borders“ konferencijoje
Nauji įtarimai tyrimuose dėl galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo pareikšti merui ir dar vienam asmeniui
Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Piniginės paramos skyrius
Marijampolės tarybos narė Pituškienė visiškai išteisinta „čekiukų“ byloje

Įdomu

Kremavimo kainos Lietuvoje ir užsienyje: palyginimas
Namų picerija: kaip išsikepti tobulą picą su minkštu padu
Psichologė įspėja, kad vaikai praranda ryšį su gamta: kokią įtaką tai daro jų raidai ir sveikatai?
Jūreivių linksmybės geriausiuose prieškario Klaipėdos restoranuose

Verslas

Vilkaviškio savivaldybės atstovai dalyvavo Marijampolės regiono plėtros plano darbo grupės posėdyje
Privalomas reikalavimas įmonėms: daugiau moterų vadovų pozicijose
Lietuvos įmonės kviečiamos dalyvauti žaliųjų technologijų verslo misijose užsienyje
Skelbiama registracija į mugę „Sūduvos kraitė 2025“

Mokslas ir studijos

Erasmus+ studentai MRU Sūduvos akademijoje: mažas miestas – dideli atradimai
„Švietimo plunksnos 2025“: kviečiama rinkti laureatus
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija paskirta 2025–2026 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla
MO ir „TMV Foundation“ pristatė edukacinių užsiėmimų projektą Marijampolės mokiniams

Turizmas

Istoriniai Marijampolės miesto šešėliai atgimė ant restobaro „Kampas“ sienos
Kaimelio dvaras – atgimstantis istorijos liudininkas
EIMIN tęsia investicijas, skirtas į Lietuvą pritraukti užsienio turistų
Įrengta laisvalaikio zona prie Naujaprūdžio (Zyliškės) tvenkinio
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus