Prisiekė naujasis aplinkos ministras

Seime šiandien, kovo 9 dieną, prisiekė naujasis aplinkos ministras 36 metų Kęstutis Mažeika.

Valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantis K. Mažeika iki šiol vadovavo parlamentiniam Aplinkos apsaugos komitetui.

Per savivaldos rinkimus K. Mažeikai nepavyko tapti Marijampolės meru, o Tarybos nario mandato atsisakė pats.

Artimiausiu metu daugiausia dėmesio naujasis ministerijos vadovas ketina skirti miškų politikos ir klimato kaitos politikos aktualijoms.
Kęstutis Mažeika, prieš tapdamas Seimo nariu, jau buvo įgijęs vadybinio ir politinio darbo patirties. Jos pirmiausia sukaupė savo gimtajame krašte – Sūduvoje.
Gimęs Marijampolėje ir čia baigęs vidurinę mokyklą, Kęstutis Mažeika pasirinko studijas tuometėje Lietuvos veterinarijos akademijoje (LVA) ir įgijo veterinarijos gydytojo specialybę.
Studijuodamas aktyviai dalyvavo studentų ir jaunimo organizacijų veikloje. Buvo išrinktas LVA studentų atstovybės prezidentu, LVA senato ir tarybos nariu, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos, Lietuvos studentų sąjungos ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos nariu, dirbo Nacionalinės jaunimo ir studentų agentūros valdybos pirmininku.
Po studijų vadovavo LVA (nuo 2010 m. – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto) Karjeros centrui. 2013-aisiais apgynė žemės ūkio mokslų daktaro disertaciją.
Ėmęs ūkininkauti, įsitraukė į politinę veiklą Marijampolėje. 2012 m. įstojo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS), buvo išrinktas šios sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininku. 2015-aisiais pagal LVŽS sąrašą išrinktas į Marijampolės savivaldybės tarybą, o 2016 m. vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas į Seimą.

Nuo šios dienos K. Mažeika pradeda oficialiai eiti Aplinkos ministerijos vadovo pareigas.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas