„Bėgam už Marijampolę“: virtuali naujovė ir pretenzija į suvalkiečių olimpinę dieną

Nuo sporto renginių mūsų šalyje lūžtantį savaitgalį suvalkiečiai sekmadienį, birželio 2 dieną, kviečia į Marijampolę, kur vienu iš šio miesto šventinių dienų akcentu taps bėgimas „Bėgam už Marijampolę“. Gausybę apdovanojimų žadantys organizatoriai įgyvendina ir virtualią naujovę.

„Bėgam už Marijampolę“ vyks šeštą kartą. Tai – didžiausias ir masiškiausias mūsų regiono bėgimas, Suvalkijos akcentas. Kasmet šis bėgimas yra miesto dienų renginių dalis. Matome augimą – per 6 metus užaugome nuo 200 dalyvių pirmaisiais iki 1000 – paskutiniais metais. Šįmet dalyvių bent 1000 taip pat turėsime“, – sakė vienas iš renginio organizatorių Giedrius Šlekys.

„Bėgam už Marijampolę“ bus jau dešimtasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, o jo dalyviai galės rinktis 5 km, 10 km ir 21,098 km distancijas. Į LBT įskaitą bus įtraukti ilgiausio nuotolio rezultatai. Vaikai galės pasivaržyti 500 m trasoje.

„Šio renginio naujove tapo virtualus bėgimas. Būdamas Anglijoje, Amerikoje ar kitur gali prabėgti už Marijampolę. Buvę marijampoliečiai gali tai daryti nebūdami savo gimtajame mieste – tereikia atsiųsti bėgimo duomenis. O mes jiems paštu išsiųsime bėgimo medalį“, – kalbėjo Marijampolės lengvosios atletikos sporto klubo pirmininkas Darius Kemeraitis.

Anot jo, sudėtinga pritraukti svečių į miesto šventės bėgimą, kai savaitgalį vyksta kiti dideli renginiai visoje šalyje: „Šįmet mums nepasisekė, nes Olimpinė diena vyksta prie jūros, sostinėje – didelis bėgimas ir dar Tėvo diena. Dalyvių bus nemažiau nei pernai, bet didelio augimo nesitikime. Derinamės prie miesto dienų, tai mus įspraudžia į tą terminą“.

Anot organizatorių, į virtualų bėgimą sureagavo nemažai emigrantų ir įvertino teigiamai. Tiesa, virtualaus bėgimo dalyviai nebus konkurentai tiems, kurie bėgs birželio 2 dieną Marijampolėje.

Dar vienas renginio akcentas – Kultūros centre atidaryta 2018 metų bėgimo paroda. Tiems, kurie didelio formato fotografo Roko Lukoševičiaus darytose nuotraukose atpažins save, gaus jas dovanų.

Prie iniciatyvos „Bėgam už Marijampolę“ prisidėjo dar 7 sporto šakos, kurios atitinkamai rengia savo varžybas, tokias kaip „Plaukiam už Marijampolę“, „Minam už Marijampolę“, Irkluojame už Marijampolę“, „Keliam už Marijampolę“.

„Prisijungė žygeiviai, plaukikai, irkluotojai, dviratininkai ir kiti. Viskas išsiplėtė į sporto renginių už Marijampolę ciklą. Žinoma, ašis lieka bėgimas, bet olimpinę dieną tuoj būsime priversti daryti ir Marijampolėje. Tai neišvengiama“, – sakė G. Šlekys, pabrėžęs organizatorių norą įtraukti kuo daugiau įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atstovų.

„Tai – nekomercinis bėgimas, visos surenkamos lėšos grąžinamos miestui. Pavyzdžiui, anksčiau pinigų gavo neįgalieji klubai, buvo nupieštas miestui 3D paveikslas, pernai miestui padovanojome betoninį stalo teniso stalą, o šįmet taip pat planuojame sportinę dovaną miestui, numatėme vietą parkelyje, turime minčių, bet dar laikome paslaptyje“, – prasitarė D. Kemeraitis.

Kviečiame registruotis ir į vienuoliktą LBT etapą – 48-ą bėgimą „Aplink Elektrėnų marias“, kuris vyks birželio 22 dieną.

Nuotraukų autorius – Rokas Lukoševičius.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas