Dėmesio, vyrai! 7 prostatos vėžio požymiai

Prostatos vėžys – dažniausia vyriškų onkologinių susirgimų forma. Anksti pastebėtas prostatos vėžys būna išgydomas. Todėl vyrams labai svarbu atkreipti dėmesį į šiuos 7 kūno signalus.

Šlapimo srovė pasidarė silpnesnė

Prostatos navikas gali spausti šlapimtakius ir trukdyti šlapinimuisi. Šį simptomą vyrai gali pastebėti patys. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Naktimis tenka dažnai keltis į tualetą

Vyras negali iškentėti visos nakties nesišlapinęs, nors anksčiau taip nebūdavo. Padidėjusi prostata arba prostatos uždegimas (prostatitas) verčia dažniau šlapintis. Praneškite apie tai savo šeimos gydytojui.

Patinusios kojos ir pėdos

Skysčių sankaupos ir kojų tinimas dažniau kankina moteris, ypač nėščias ir nutukusias. Jeigu kojos tinsta vyrams, priežastis gali būti rimta.

Vidurių užkietėjimas dėl nepaaiškinamų priežasčių

Paprastai virškinimas nevyksta visada vienodai. Jis priklauso nuo mitybos įpročių, streso ir judėjimo.

Jeigu vyras niekaip negali paaiškinti vidurių užkietėjimo priežasties, dėl to gali būti kaltas prostatos susirgimas. Tokiu atveju tuštindamasis jis gali jausti tiesiosios žarnos spaudimą ar skausmą.

Mažiau spermos nei anksčiau

Gali būti įvairių spermos sumažėjimo priežasčių, pavyzdžiui, dažnas onanizmas, nusilpę dubens dugno raumenys, vyriškų hormonų sumažėjimas, retrogradinė ejakuliacija (kai sperma subėga atgal į šlapimo pūslę).

Piktybiniai prostatos pokyčiai taip pat nulemia tai, kad per orgazmą išsilieja mažiaus spermos.

Nugaros, kojų, klubų skausmai

Skausmas nugaros apačioje, sėdėjimo problemos, skausmai dubens ir šlaunų srityje gali būti prostatos vėžio simptomai. Kai kuriais atvejais tokių skausmų priežastis gali būti tik užspausti nervai, stuburo pažeidimai ar sportinės traumos. Jeigu nėra paaiškinamos skausmo priežasties ir jis užtrunka ilgiau arba stiprėja, patartina kreiptis į specialistą ir išsitirti.

Informacija paskelbta Alfa.lt

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas