Jaunimą kviečia projektas „JUDAM“

Liepos 16 d. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojai Artūras Visockis, Paulius Marozas, Marijampolės savivaldybės tarybos narys Vilius Krivickas bei Marijampolės savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė lankėsi Marijampolės profesinio rengimo centre, kur įsikūrę Jaunimo garantijų iniciatyvų projekto „JUDAM“ koordinatoriai, ir domėjosi apie šį jaunimo projektą, kaip įgyvendinamos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemonės mažinant nedirbančių, nesimokančių, mokymuose nedalyvaujančių jaunuolių skaičių.

Projekto „JUDAM“ tikslas– mažinti nedirbančių, nesimokančių, mokymuose nedalyvaujančių 15-29 m. amžiaus jaunuolių skaičių, įgyvendinant intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į jauno asmens poreikius ir galimybes. Projekto tikslinė grupė – niekur nedirbantys, nesimokantys ir mokymuose nedalyvaujantys 15-29 m. jaunuoliai.

Mero pavaduotojas A. Visockis teiravosi, kokios paslaugos taikomos projekto „JUDAM“ dalyviams, kiek laiko truks darbas su jaunuoliais bei palinkėjo sėkmės darbe projekto koordinatoriams.

Projekto „JUDAM“ koordinatoriai Simonas Dainauskas ir Vaida Paukštaitė pasakojo, kad projekto dalyviams teikiamos socialinės, pedagoginės, psichologinės, motyvavimo, asmeninių, tarpasmeninių ir profesinių kompetencijų ugdymo paslaugos. Taip pat sudarytos sąlygos dalyvauti savanoriškoje veikloje ar jaunimo motyvaciją integruotis į darbo rinką ir švietimo sistemą skatinančiose veiklose, kurios padės įgyti asmeninių, tarpasmeninių, profesinių, dalykinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką. Ypatingas dėmesys šiame projekte bus skiriamas jaunuoliams iš sunkumus patiriančių šeimų, turintiems problemų su teisėsauga ar išėjusiems iš įkalinimo įstaigų, augantiems globos namuose arba jau palikusiems globos įstaigą, patiriantiems pajamų ir kitus nepriteklius.

Kaip teigė S. Dainauskas, darbas su jaunuoliais truks  iki vienerių metų (prireikus ir ilgiau – iki pusantrų metų). Projekto metu dalyviams galės būti apmokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos ir kompensuojamos kuro bei maitinimo išlaidos.

Projekto „JUDAM“ koordinatorius Marijampolės apskrityje galima rasti Kauno g. 117, Marijampolė, susisiekti galima tel. 8 605 01 759, 8 677 10 840, el.p. simonas.dainauskas@jrd.ltvaida.paukstaite@jrd.lt.

 

 

Marijampolės savivaldybės nformacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas