Jūrės miestelį sukrėtę įvykiai sukvietė prie derybų stalo policijos pareigūnus ir vaiko teisių gynėjus

Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – Marijampolės aps. VTAS) darbuotojai susitikę su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau Marijampolės aps. VPK) pareigūnais nutarė aktyvinti bendradarbiavimą, o Marijampolės aps. VPK Reagavimo skyriaus viršininkas Raimundas Antanavičius patvirtino, kad policijos pareigūnams bus pakartotinai priminti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bei Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pasirašytos bendradarbiavimo sutarties punktai, aiškiai apibrėžiantys abiejų tarnybų kompetencijas ir pareigas.

Darbe, kuriame reikalingas greitas tarnybų reagavimas į galimus pažeidimus ir neatidėliotinas sprendimų priėmimas labai svarbus keitimasis informacija ir, esant reikalui, kompetentingų pareigūnų pasitelkimas į pagalbą.

„Tenka pripažinti, kad savo darbe dažnai susiduriame su policija. Ir policijos pareigūnai, ir vaiko teisių gynėjai privalo užtikrinti saugumą, tik mūsų darbo tikslinė grupė – vaikai yra ypač jautri ir pažeidžiama“, – kalbėjo Ugnė Aukštakalnienė, Marijampolės aps. VTAS Kazlų Rūdoje patarėja.

Susitikime kalbėta apie reagavimą į vaiko teisių pažeidimus reglamentuojančius teisės aktus, dar kartą apibrėžta tvarka, kada policija pasitelkia į pagalbą vaiko teisių specialistus. Aptarti neseniai Jūrės miestelį sukrėtę įvykiai. Analizuoti įvykio metu atlikti veiksmai, galimos pasekmės.

„Manau, kad pasitarimas buvo naudingas tiek VTAS, tiek policijos pareigūnams, kadangi aptarėme konkrečias situacijas, įvardijome veiksnius, galinčius įtakoti tarpinstitucinio  bendradarbiavimo sklandumą , ir susitarėme dėl abiejų institucijų veiksmų, leisiančių pagerinti reagavimo į galimus vaiko teisių pažeidimus veiksmingumą, siekiant efektyvinti geriausių vaiko interesų apsaugą“, – po susitikimo kalbėjo Vaidas Zabilevičius, Marijampolės aps. VTAS patarėjas Marijampolės mieste.

„Džiaugiuosi, jog Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai operatyviai sureagavo į mūsų pasiūlymą susitikti ir aptarti neseniai galimai įvykusį vaiko teisių pažeidimo atvejį Jūrės miestelyje. Priėjome prie bendro susitarimo dėl reagavimo ir tinkamo keitimosi informacija situacijose, kai vaikai lieka be jų įstatyminių atstovų priežiūros“ – teigė Rūta Liepinaitytė, šiuo metu pavaduojanti Marijampolės aps. VTAS vedėją

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas