Kaip elgtis jei jus pagrobė ar paėmė įkaitu?

Žmones grobdavo visais laikais. Kodėl? Pavyzdžiui, karo metais kariai ir civiliai gyventojai buvo grobiami dėl informacijos poreikio. Pagrobdavo ir tardydavo siekiant sužinoti kur priešas, kokia ginkluotė ir panašiai. Šiais laikais žmonės grobiami siekiant gauti finansinę naudą, keršijant, o šiuo metu galimi ir propagandiniai įkaitų grobimo motyvai. Sukilėliai ir teroristai kartais įvykdo sensacingų užpuolimų ar užgrobimų, siekdami priminti valdžiai ir visuomenei apie save, savo reikalavimus ir nuoskaudas. Kartais žmogus tampa įkaitu dėl aplinkybių, nes atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu laiku, kai nusikaltėlis sprukdamas nuo policijos prisidengia juo kaip skydu.

Pataimai kaip elgtis jei jus pagrobė ar paėmė įkaitu:

Prisiminkite, kad turite tik vieną tikslą – išgyventi.

Svarbiausia – išlikite ramūs ir neleiskite panikuoti kitiems įkaitams.

Susitaikykite su situacija ir būkite pasiruošę laukti.

Stenkitės netriukšmauti.

Nemaldaukite, nesiteisinkite, neverkite.

Nežiūrėkite nusikaltėliams į akis, nesielkite iššaukiančiai ir nedarykite staigių judesių.

Pirmosios 15-45 min. yra pačios pavojingiausios, todėl vykdykite visus grobėjų reikalavimus, nepriekaištaukite ir nesipriešinkite. Neatsukite į grobėjus nugaros, jei negausite iš jų tokio nurodymo.

Jeigu jums ar kitiems įkaitams reikalinga medicinos pagalba – kalbėkite ramiai ir aiškiai, nieko nesiimkite, kol negausite tam leidimo iš užpuolikų.

Pabandykite pailsėti, atsisėskite ar atsigulkite, jeigu galite.

Nebandykite bėgti, kol nebūsite visiškai tikras, kad pasiseks, ir netgi jei esate tikras, pagalvokite dar kartą prieš bandydamas.

Jei prasidėjo gelbėjimo operacija raskite saugią vietą, gulkite ant grindų, galvą uždenkite rankomis ir nedarykite jokių staigių judesių ir jokiu būdu nebėkite, nes galite būti palaikytas grobėju. Pajutę cheminių medžiagų kvapą, užsidenkite nosį ir burną turimu rūbu. Vykdykite gelbėjimo tarnybų nurodymus.

Prieš kelionę patartina sužinoti valstybės, į kurią vyksite, Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos adresą ir kontaktinius duomenis.

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE