Kazlų Rūdą sukrėtusi tragedija: paskui dukterį į nebūtį išėjusi mama vieną paliko priglaustą paauglį

Mažą Kazlų Rūdos miestelį sukrėtė baisi vienos šeimos tragedija. Sausio 15 dienos vakarą turgavietėje nusižudė iš užsienio trumpam į namus sugrįžusi devyniolikmetė mergina. Prabėgus dienai po šio įvykio, sausio 16-ąją, su gyvenimu atsisveikino ir 46-erių merginos mama. Šeimoje augęs priglaustas globoti paauglys liko vienas.

Kazlų Rūdos M.K.Čiurliono gatvėje keletą pusdienių per savaitę veikianti turgavietė įsikūrusi gana atokioje vietoje. Vakare joje – tamsu. Šviečia tik šalia esančios gaisrinės iškabos. Nuo nusižudžiusios merginos J.B. namų – gana tolimas kelias. Kodėl ji atsisveikinimui pasirinko tokią nuošalią vietą? Nes joje, kaip kalba vietiniai, mėgsta rinktis paaugliai, jaunimas. Suvažiavę vakarais, jie užkandžiauja, leidžia muziką. Būtent jauni vaikinai sausio 15-osios vakarą ir aptiko viename iš turgavietės mažų paviljonų devyniolikmetės kūną.

Gelbėtojai nespėjo

„Kiek žinoma, mergina dar išsiuntė draugui nuotrauką. Šis persiuntė informaciją Kazlų Rūdoje gyvenantiems bendriems pažįstamiems. Įtariant, kad nutiks kažkas blogo, buvo paskelbta merginos paieška, tačiau netrukus policiją pasiekė žinia apie rastą kūną. Tie vaikinai, kurie ją rado, duodami parodymus net verkė. Žiauri tragedija“, – 15min pasakojo vienas viešai prisistatyti nepanoręs, įvykio vietoje iškart po jo buvęs Kazlų Rūdos gyventojas.

Iš paskutinių merginos įrašų asmeniniame „Facebook“ profilyje galima teigti, jog neseniai jos širdis buvo sudaužyta. Iš Danijos, kurioje pastaruoju metu gyveno, ji sugrįžo trumpam į namus. Turėjo vėl atgalios išvykti. Dukros grįžimo proga vienoje Kazlų Rūdos parduotuvių dirbusi jos mama pasiprašė savaitės trukmės atostogų.

„Iškart po tos tragedijos, antradienio rytą, aš mačiau merginos mamą aplankant turgavietę, kur viskas įvyko. Netrukus buvo pranešta ir apie jos pačios mirtį. Puiki buvo moteris. Pati geriausia pardavėja parduotuvėje – visad su šypsena, visad pakalbins, pakomentuos linksmai pirkinius, pasiteiraus, kaip sekasi“, – teigė vienas Kazlų Rūdos gyventojų.

1971 m. gimusios moters kūnas antradienį apie vidurdienį buvo rastas Lietuvos partizanų gatvėje, šalia Kazlų Rūdos ligoninės pastato esančiame miškelyje. Iki daugiabučio, kuriame gyveno šeima – vos šimtas ar du šimtai metrų.

„Pažinojome tiek mamą, tiek jos dukrą tik kaip pirkėjas. Labai malonios moterys, su šypsena. Dukra pirmadienį dar buvo atėjusi apsipirkti, žinome, kad grįžo tik ką iš užsienio. Nieko blogo negalėtum įtarti, šypsojosi. Baisi tragedija“, – teigė šalia vietos, kur dukrą praradusi moteris pasitraukė iš gyvenimo, veikiančios „Aibės“ parduotuvės darbuotojos.

Visi 15min kalbinti Kazlų Rūdos gyventojai apie kasininke dirbusią moterį atsiliepė tik teigiamai. Gražiai žodžiais ją apibėrė ir kolegės.

„Nuostabus žmogus buvo. Būtent aš ją ir pakeičiau, kai paprašė praėjusią savaitę atostogų. Asmeninių detalių nežinau. Mus siejo tik darbiniai santykiai. Išdirbo parduotuvėje gal trejus metus. Buvo atėjusi apsipirkti sekmadienį. Mums šokas, žinokit, tad nelabai kažką galiu ir pasakyti“, – teigė Kazlų Rūdos centre veikiančios parduotuvės kasininkė.

Paauglys namie buvo be suaugusiųjų Apie tragedijos ištiktą šeimą mažai ką galėjo pasakyti Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius: „Kaip tik dabar yra išvykę savivaldybės darbuotojai tenai. Su mirusiosios priglaustu iš globos namų paaugliu bendrauja psichologas. Likusi yra močiutė, nusižudžiusios moters mama. Jie visi keturi gyveno kartu viename bute. Nors dukra, kiek žinau, tik ką grįžusi iš užsienio – buvo emigravusi, dirbo“.

Jis pasiūlė susisiekti su savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialiste Ramune Vaiginiene. Ši 15min patikino, jog komentuoti situacijos negalinti – veikia nepilnamečių apsaugos teisės normos.

„Paauglys šeimoje augo daugiau nei metus. Sprendimai, kas bus daroma toliau, nepriimti – juk krizinė situacija. Dabar jis paliktas saugioje, jam pažįstamoje aplinkoje“, – tik tiek tepasakė savivaldybės atstovė.

Nuvykus į daugiabutį, kuriame gyveno šeima, paaiškėjo, kad kaimynai apie ją mažai ką žino. „Gyveno čia apie metus. Tėra nuomininkai. Kiek žinau, nusižudžiusios merginos mama kilusi iš Bagotosios miestelio“, – teigė vienas kaimynas. Kita kaimynė prisipažino težinanti tik tai, kad bute moteris gyveno su dviem paaugliais. Jokios kartu gyvenančios močiutės ji nepastebėjusi.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/kazlu-ruda-sukretusi-tragedija-paskui-dukteri-i-nebuti-isejusi-mama-viena-paliko-priglausta-paaugli-59-911662

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE