Knygos apie A. Ramanauską – Vanagą pristatymas – be Marijampolės valdančiųjų dėmesio

Praėjusį antradienį Marijampolės P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko Auksutės Ramanauskaitės – Skokauskienės knygos „Adolfas Ramanauskas -Vanagas fotografijose“ pristatymas, kuriame dalyvavo gausus būrys patriotiškai nusiteikusių marijampoliečių. Susirinkusieji turėjo progą prisiliesti prie skaudžios pokario laisvės kovų istorijos, išgirsti apie Lietuvos partizanų vado šeimos patirtus išgyvenimus, pamatyti D. Bunikienės kino juostą „Nužudytas, bet nenugalėtas“.

Gaila, kad šiame prasmingame renginyje nerado laiko sudalyvauti nei Marijampolės savivaldybės vadovybės, nei administracijos atstovai. Neatvyko ir joks savivaldybės tarybos daugumai priklausantis tarybos narys. Socialdemokratus dar galima suprasti – juk nemalonu klausyti, kaip žiauriai su laisvės kovų dalyviais elgėsi jų vyresniųjų kartų buvę bendrapartiečiai, priklausę okupaciniorežimo struktūroms. Tačiau kur pradingo vietos „žalieji“, per valstybines šventes kolonomis žygiavę iš vienos renginio vietos į kitą? Kodėl išgaravo jų taip dažnai demonstruojamas patriotiškumas?

Pažvelgę giliau neturėtume labai stebėtis. Juk jų partijos bosas milijonus susikrovė iš prekybos rusiškomis trąšomis, o ir dabar, pasak žiniasklaidoje esančios informacijos, jo turimos įmonės nepaisydamos įvestų sankcijų palaiko ryšius su Rusijos okupuotame Kryme veikiančiomis bendrovėmis. Tad kas galėtų paneigti, kad „žaliesiems“ nėra priimtina dabartinio Kremliaus skleidžiama propaganda, jog Lietuvoje pokario metais vyko ne laisvės kovų judėjimas, bet „banditizmas“? Gal dėl to nė vienas Marijampolės „valstiečių“ atstovas nepanoro atvykti į knygos apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą pristatymą?

Tačiau susirinkusiems Marijampolės P.Kriaučiūno viešosios bibliotekos salėje abejonių dėl didvyriškos Lietuvos laisvės kovotojų veiklos nekilo. Renginio pabaigoje TS-LKD bendraminčių vardu padėkojome gerbiamai Auksutei už apsilankymą Marijampolėje ir už jos šeimos puoselėtą laisvės viltį, per ilgus okupacijos dešimtmečius atneštą į šių dienų Lietuvą.

 

Kęstutis Traškevičius

Marijampolės savivaldybės tarybos TS – LKD frakcijos narys

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE