Kompleksinės teisinės paslaugos verslui – ką reikia žinoti

Kiekvienas verslas anksčiau ar vėliau susiduria su tam tikrais klausimais ar sunkumais, kurių pats išspręsti nepajėgia. Šiais technologijų laikais, kai viskas keičiasi neįtikėtinu greičiu, būti visų galų meistru ir išmanyti visas sritis yra paprasčiausiai neįmanoma. Atrodo sprendimas tiesiog prieš akis – kreiptis į specialistus.

Bandome spręsti klausimą: “Kodėl vis dar taip nenorime pagalbos?”

Čia reikia suprasti, kad kalbame netiesiogiai. Pagalbos, ar gal įvardinkime teisingai – paslaugos, nori visi, tačiau niekas nenori už ją mokėti. Ateinant jaunajai verslininkų kartai šis supratimas keičiasi dideliu tempu ir vis dažniau daugelis šalutinių, su verslu tiesiogiai nesisiejančių uždavinių, pavedama atlikti išorinėms kompanijoms. Tokiu būdu samdomos įmonės ir tvarkoma buhalterinė apskaita, atliekamas patalpų valymas, kuriami reklamos sprendimai, ar netgi pasitelkiamos išorinės “telemarketingo” (telefoninio marketingo) kompanijos pardavimams vykdyti. Tačiau teisinių paslaugų ar verslo konsultacijų dažniausiai ieškomasi jau tik esant problemai, t.y. per vėlai.

Neretai verslas susiduria su problemomis būtent todėl, kad etapas, kada problemai buvo galima užbėgti už akių ir išvengti pasekmių – yra negrįžtamai pradelstas. Atsakymų į visus klausimus nežino niekas, tačiau yra įmonės ir specialistai, kurie dirba tam, kad tokias galimybes sumažintų iki minimumo. Tai teisininkai – verslo konsultantai.

Kai kalba eina apie verslo konsultacijas, tai jų poreikis yra tikrai pakankamai didelis prieš pradedant verslą, ar verslo pradžioje, tačiau vėliau tarsi ateinama į būseną, kai vyrauja įsitikinimas, jog viskas jau aišku. Verslo pasaulis keičiasi kasdien, tai kaipgi viskas gali būti aišku ir kodėl nėra juntamas reikalas turėti nuolatinius patarėjus, galinčius pastoviai padėti judėti į priekį žinant visas galimybes.

Teisinės paslaugos – jau visai kitas reikalas. Vos kelios įmonės iš šimto turi nuolatinius, savo samdomus teisininkus. Dar kelios įmonės samdo išorinę teisinių paslaugų kompaniją. Didžioji dalis įmonių yra įsitikinę, kad turėti teisinius patarėjus ar verslo konsultantus nuolat yra nereikalinga, nebūtina ir per brangu išlaikyti. Iš dalies su tuo būtų galima sutikti, tačiau tik dėl to, kad daliai smulkių įmonių, turinčių vos vieną darbuotoją ir neplanuojančių jokios plėtros, bei neketinančių uždirbti daugiau, išties nėra prasmės judėti pirmyn. Jos tiesiog yra kur yra. Daugybė įmonių ieškančių naujų nišų, naujų sprendimų, besistengiančios kurti, plėsti ir puoselėti verslą vis tiek susiduria su nemažu kiekiu įvairiausių teisinių bei finansinių klausimų, į kuriuos kompetetingai gali atsakyti tik nuolat įmonę prižiūrintys specialistai.

Išlaikyti samdomą teisininką įmonei dažnu atveju yra išties per brangu. Reikia suprasti, kad patyręs ir savo darbą išmanantis specialistas tikrai reikalaus solidaus atlyginimo. Be to, reikės įrengti darbo vietą, pirkti brangią įrangą. O jei specialisto paslaugų prireikia tik kelias valandas per savaitę? Gal tik kelias valandas per mėnesį? Tuomet vienintelė protinga išeitis yra samdyti teisines paslaugas teiksiančią kompaniją, kuri atsižvelgdama į jūsų poreikius galės nustatyti protingus įkainius, kurie bus priimtini abiems pusėms.

Lietuvoje yra nemažai įmonių, galinčių pasiūlyti teisines paslaugas. Daug yra įmonių tvarkančių buhalterinę apskaitą. Taip pat yra įmonių galinčių jums padėti verslo klausimais. Tačiau yra pakankamai nedaug įmonių galinčių atlikti visas tris funkcijas su didele kompetencija ir patirtimi.

UAB “Justicija” teisines paslaugas ir buhalterinę apskaitą verslui teikia jau daugiau nei 12-ka metų. Daugiau nei 6-erius metus konsultuoja verslininkus tiek verslo pradėjimo, tiek tolimesnio sėkmingo vykdymo, bei plėtros klausimais. Sukaupta itin didelė patirtis dirbant tiek su labai stambiomis, tiek su labai smulkiomis įmonėmis, viešosiomis įstaigomis bei valstybinėmis institucijomis, o dėl nuolatinio teisės aktų pasikeitimų sekimo, dėl nuolatinio darbo su verslu , jo problemų sprendimo – žinių bazė tik plečiasi, todėl verslininkai yra nuolat įspėjami, kaip pagerinti savo verslo našumą, bei kaip spręsti klausimus, dar prieš jiems kylant.

Jei ieškote patyrusių partnerių savo verslui, ar galvojate, kaip sumažinti savo rizikas – susisiekite su Justicijos specialistais.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.