Lietuvos paštas teiks naują, mobiliojo laiškininko, paslaugą

„Mobiliojo laiškininko paslauga“ – tokią naują koncepciją vakar Marijampolės savivaldybės administracijoje pristatė viešosios įstaigos „Lietuvos paštas“ atstovai. Tiesa, ši paslauga jau 2017-ųjų metų vasarą buvo pradėta teikti 12-oje Lietuvos rajonų, o nuo š. m. spalio 1 d. prisijungs dar 10 rajonų. Taip iki kitų metų vasario mėn. pabaigos planuojama aptarnauti didžiąją dalį Lietuvos kaimiškųjų vietovių. Ši naujovė neaplenks ir Marijampolės savivaldybės.

Pristatymą klausiusiems Marijampolės savivaldybės vadovams, seniūnams ir suinteresuotiems Igliaukos bendruomenės nariams, „Lietuvos pašto“ atstovai pasakojo, kad naudojantis mobiliojo laiškininko paslauga, klientai lengviau ir patogiau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas pagal iškvietimą atvažiuos pas juos į namus. Darbuotojams pagerės darbo sąlygos. Pirmiausia – padidės darbo etatai, šiuo metu yra daug nepilnų – ir pusę, ir po ketvirtį, žmonės mažai uždirba, priversti naudoti darbui nuosavus automobilius. Mobilūs laiškininkai gaus naujus tarnybinius automobilius ir išmaniąsias planšetes, tad visos operacijos vyks sklandžiau ir greičiau. Jau dabar 70 proc. visų pašto paslaugų vykdoma per laiškininkus, tad didesnio pokyčio gyventojai nepajus. Nauja tai, kad gyventojai galės telefonu, numeriu 8700 55400, iškviesti mobilųjį laiškininką, kuris suteiks reikiamas paslaugas, tokias kaip: siuntų, prenumeratos, korespondencijos pristatymas; siuntų priėmimas, prenumeratos užsakymas; pensijos, išmokos, įmokos priėmimas; pašto siuntų pakuočių ir kitų pašto prekių pardavimas.

Planuojama, kad naujovė neužgrius iš karto. Dar 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio liks tik centrinis paštas, iš kurio kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai.

Iš viso Marijampolės savivaldybėje bus pertvarkyta 6 paštai: Gudelių, Igliaukos, Sasnavos, Patašinės, Šunskų ir Želsvos.

Igliaukos bendruomenės nariai išgirdę apie planuojamą pašto skyriaus uždarymą, dalyvavo pristatyme, tikėdamiesi gauti naudingos informacijos ir būti išgirsti. Nors teigiama, kad paslauga palengvins vyresnių žmonių dalią, vyresniojo amžiaus žmonėms paštas vis dar išlieka viena iš socializacijos vietų, kur prireikus galima užeiti ir gauti paslaugas iš daug metų pažįstamų žmonių. Atsiradus naujai pašto paslaugos teikimo formai, šios galimybės kaimiškųjų vietovių gyventojams nebeliks, o savo darbo vietų neteks 15 pašto skyrių darbuotojų.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE