Marijampolėje į antrą turą išsiveržė socialdemokratas P. Isoda ir „valstietis“ K. Mažeika

Marijampolėje antrajame ture dėl miesto mero posto varžysis socialdemokratas ligšiolinis vicemeras Povilas Isoda ir „valstietis“ parlamentaras Kęstutis Mažeika.

Suskaičiavus balsavimo rezultatus 35-iose apylinkėse ir 37-ių, už 31 metų P. Isodą balsavo 42 proc. rinkėjų, už 37 metų K. Mažeiką  – 21 proc. marijampoliečių.

Nuo pastarųjų atsilikdamas trečioje vietoje liko konservatorių kandidatas Kostas Jankauskas su 16 proc. balsų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami išankstiniai balsavimo rezultatai.

Gintauto Palucko vadovaujami socialdemokratai taip pat iškovojo daugiausia, t. y. 12, mandatų Marijampolėje. Už juos balsavo per 38 proc. rinkėjų. „Valstiečiai“ sulaukę 21 proc. rinkėjų paramos Marijampolės taryboje turėtų turėti septynis mandatus. Konservatoriai liko treti ir surinko apie 18 proc. balsų, jie gali gauti šešis mandatus. Vienas mandatas dar turėtų priklausyti Darbo partijai.

P. Isoda BNS sekmadienį teigė tikėjęsis patekti į antrąjį turą, tačiau nesitikėjęs tokio ryškaus atotrūkio nuo kitų varžovų.

„Mes planavome į antrą turą patekti, tik kol kas tas skirtumas, kurį matome džiuginantis, mes nesitikėjome, kad jis bus toks akivaizdus. Tikimės, kad antrame ture pavyks laimėti, įrodyti ir tęsti darbus, kuriuos esame pradėję“, – kalbėjo P. Isoda.

Jis sakė antrame ture besitikįs surinkti įvairaus spektro balsų.

„Aš manau, kad mus rinksis daug tų, kurie nepateks į antrą turą dėl to, kad mūsų tos idėjos ir politika yra racionali ir daugeliui priimtina. Kai neliks tiesioginės konkurencijos, mes tikimės paramos iš visų. Taip pat ir iš konservatorių“, – svarstė P. Isoda.

Jis kritikavo „valstiečių“ rinkimų kampaniją. Ši, anot jo, buvo grįsta ne idėjomis, o „absoliučiu socialdemokratų juodinimu“. Tačiau klausiamas apie galimas koalicijas svarstė nesąs įžeidus, svarstė, kad įmanomi įvairūs variantai su įvairiomis jėgomis.

Iki 2017-ųjų beveik 16 metų miestui vadovavo socialdemokratas meras Vidmantas Brazys. Jam mirus prieš dvejus metus, miesto vadovės vairą perėmė dabartinė merė socialdemokratė Irena Lunskienė.

Tačiau šiuose mero rinkimuose I. Lunskienė varžytis nepanoro.

Daugiausia balsų per pirmąjį turą surinkęs P. Isoda per rinkimų kampaniją žadėjo pritraukti daugiau investicijų, geriau išnaudoti laisvąją ekonominę zoną, gerinti švietimą ir socialines paslaugas.

„Valstiečiai“ šiuo metu Marijampolės taryboje neturi nė vieno atstovo, tačiau prieš kelerius metus triumfavo Seimo rinkimuose: Marijampolės vienmandatėje išrinktas parlamentaras Dainius Gaižauskas, o kaimiškoje Sūduvos apygardoje – K. Mažeika. Šiuo metu jis yra Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas.

Konservatoriai į merus kėlė 64 metų inžinierių statybininką, buvusį koncerno „Alga“ ilgametį vadovą 64 metų K. Jankauską. Pastaruosius kelerius metus iki 2018-ųjų jis vadovavo bendrovei „Marijampolės švara“.

Dėl Marijampolės mero posto pirmajame ture varžėsi aštuoni kandidatai, dėl tarybos mandatų – šešių partijų ir dviejų komitetų atstovai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE