Marijampolėje jau atlaisvinta daugiau nei 150 automobilių stovėjimo vietų

Automobilis / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Ilgiau nei metus Marijampolės savivaldybėje galiojanti neeksploatuojamų transporto priemonių nuvežimo tvarka suteikė galimybę iš daugiabučių kiemų, gatvių, bendro naudojimo automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų vietų pašalinti neeksploatuojamus automobilius.

Nuo 2020 metų rugsėjo mėn., įsigaliojus Neeksploatuojamų transporto priemonių nuvežimo, pripažinimo bešeimininkiu turtu, apskaitymo, saugojimo, realizavimo ir utilizavimo procedūrų vykdymo tvarkos aprašui bendrojo naudojimo vietose atlaisvinta daugiau nei 150 automobilių statymo vietų.

????????????????????????????????????????????̨ ????????̨????????????̌???????? ????????????????̌????????

Reaguodami į gyventojų pranešimus ir atliekant patikrinimus Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat pildo viešai skelbiamą Neeksploatuojamų automobilių sąrašą https://bit.ly/3x50RGX . Be priežiūros paliktų transporto priemonių savininkai turi jomis pasirūpinti ir kuo skubiau jas pašalinti iš bendrojo naudojimo vietų. Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, valyti gatves, bet yra ir opi problema aplinkosauginiu požiūriu.

Neįvykdžius reikalavimo per nustatytą terminą, pradedama administracinės atsakomybės taikymo procedūra pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 straipsnį už neeksploatuojamų ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose, kuris numato baudą transporto priemonių savininkams iki trijų šimtų eurų bei gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

???????????????????????????????????????????? ???????????????? ????????̄???????? ????????????????????????????????????????????????????

Neeksploatuojamų transporto priemonių nuvežimo tvarka numato, kad nepavykus nustatyti automobilio savininko arba jam atsisakius patraukti automobilį, jį perims Savivaldybė. Dalyvaujant antstoliui nuvilktas automobilis bus saugomas tol, kol atsiras jo savininkas arba teismas jį pripažins bešeimininkiu turtu. Jeigu saugojimo laikotarpiu visgi atsirastų automobilio šeimininkas, iš jo bus reikalaujama padengti visas automobilio nuvilkimo ir saugojimo išlaidas. Numatyta, kad ne anksčiau kaip po metų Savivaldybė gali kreiptis į teismą dėl automobilio pripažinimo bešeimininkiu turtu, gavus teismo pritarimą automobiliai yra utilizuojami arba realizuojami.

???????????? ????????????????????????̌?????????

Pastebėję bendrojo naudojimo vietoje paliktą neeksploatuojamą automobilį gyventojai apie jį gali pranešti www.tvarkaumiesta.lt sistemoje, paskambinę į Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių telefonu (8 343) 90 049 arba atsiuntę informaciją (nurodant adresą, automobilio markę, spalvą, valstybinį numerį ir, jei įmanoma, pridėti transporto priemonės nuotrauką) el. paštu [email protected]

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE