Marijampolėje ryškėja būsimų rinkimų lyderiai

Iki merų bei savivaldybių tarybų rinkimų liko mažiau nei mėnuo. Vis dar išlieka intriga – kas bus išrinktas Marijampolės savivaldybės vadovu, kokių partijų atstovų daugiausia bus naujojoje Taryboje.

Marijampolės savivaldybės mero posto siekia 9 pretendentai:

  1. Gediminas Akelaitis (Visuomeninis rinkimų komitetas „Už Marijampolės vienybę“);
  2. Povilas Isoda (Lietuvos socialdemokratų partija);
  3. Kostas Jankauskas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai);
  4. Rolandas Jonikaitis (Visuomeninis rinkimų komitetas „Šaukiam tautą“);
  5. Kęstutis Kubertavičius (Lietuvos socialdemokratų darbo partija);
  6. Kęstutis Mažeika (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);
  7. Metas Ražinskas (Darbo partija);
  8. Gintaras Skamaročius (Išsikėlė pats);
  9. Algis Žvaliauskas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Už geresnę ateitį Marijampolėje“).

„Sūduvos gidas“ atliko preliminarią apklausą „Už ką balsuosite Marijampolės mero rinkimuose?“, kurios metu ėmė ryškėti būsimų rinkimų favoritai. Apklausoje savo nuomonę išreiškė keli šimtai portalo lankytojų, kurių balsai pasiskirstė taip:

Pagal šiuos rezultatus akivaizdžiai į lyderių pozicijas yra išsiveržęs „Ūkišku meru“ save pristatantis Kostas Jankauskas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai). Tokiems apklausos rezultatams įtakos galėjo turėti aktyvūs šio kandidato rėmėjai. Kostas Jankauskas turi daugiausiai – net 51 rėmėją savo sąjungoje. Taip pat šio kandidato politinę reklamą Marijampolės mieste regėjome anksčiausiai iš visų kandidatų. Apklausoje jis surinko daugiau nei 37 proc. “Sūduvos gido” skaitytojų balsų.

Antroje pozicijoje šiuo metu su daugiau nei 21 proc. balsų yra Visuomeninio rinkimų komiteto „Šaukiam tautą“ kandidatas – Rolandas Jonikaitis, kuris Marijampolės sav. meru Tarybos buvo išrinktas 2007-2008 metais.

Visiškai vienodose pozicijose, surinkę tiek pat apklausos dalyvių balsų, yra Lietuvos socialdemokratų partijos Marijampolės skyriaus narys, nuo 2017 m. skyriaus pirmininkas, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Seimo narys Kęstutis Mažeika.

Savarankiškai savo kandidatūrą iškėlęs Gintaras Skamaročius apklausoje surinko daugiau nei 6 proc. balsų. Kiti keturi kandidatai Gediminas Akelaitis, Algis Žvaliauskas, Metas Ražinskas ir Kęstutis Kubertavičius surinko kiek mažiau balsų.

Šios preliminarios apklausos rezultatai parodė, kurie politikai ir jų rėmėjai gal būt daugiau dėmesio skiria rinkiminei kampanijai, savo kandidatūros bei programos prisistatymui, kurie ne tik kaip politikai, bet ir asmenybės yra labiau užsirekomendavę ir pelnę žmonių pasitikėjimą. Tačiau negalima paneigti ir to, kad išankstinės apklausos ne visada pateikia tikslius atsakymus. Tad intriga, kas taps Marijampolės sav. vadovu, vis dar išlieka ir tikslaus atsakymo sulauksime tik po rinkimų.

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną. Antrąjį kartą merai bus renkami tiesiogiai. Savivaldybės gyventojų išrinktas meras bus ir savivaldybės tarybos narys bei jos pirmininkas. Meras bei savivaldybių tarybų nariai renkami ketveriems metams.

Norime priminti, kad praėjusiuose 2017 m. rugsėjo 10 d. vykusiuose Marijampolės savivaldybės mero rinkimuose, kurie buvo surengti mirus tuometiniam merui Vidmantui Braziui, dalyvavo 8 kandidatai. Kadangi rinkimuose nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos balsų daugumos, buvo vykdomas pakartotinis balsavimas, kuriame varžėsi du kandidatai, pirmame rinkimų ture surinkę daugiausia balsų: Irena Lunskienė (Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė) ir Kęstutis Traškevičius (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas). Beveik dviguba balsų persvara tąkart rinkimus laimėjo Irena Lunskienė, kuri mero pareigas ėjo pusantrų metų. Šiais metais dabartinė Marijampolės savivaldybės merė savo kandidatūrą kelia Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše ir pretenduoja tapti savivaldybės tarybos nare.

 

Parengė Rasita Tiščenkaitė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas