Marijampolės II tvenkinyje bus įrengta vandens transporto priemonių nuleidimo vieta

Vandens transporto vieta / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, kai nuleisdami valtis žvejai žaloja augmeniją, taip pat pažeidžia aplinkosaugines sąlygas, Marijampolės II tvenkinyje planuojama įrengti valčių nuleidimo ir iškėlimo vietą. Projektuojant gelžbetoninę valčių nuleidimo vietą, bus numatoma įrengti pontoninę prieplauką ir privažiavimo kelią.

Vandens transporto nuleidimo vietoms įrenti Aplinkos ministerija iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos (AARP) skyrė beveik 511 tūkst. eurų. Iš viso 21 savivaldybėje numatoma įrengti 29 naujas vandens transporto priemonių nuleidimo vietas.

Praėjusių metų pabaigoje tarp Lietuvos Respublikos aplinkos projektų valdymo agentūros  ir Marijampolės savivaldybės administracijos buvo pasirašyta dotacijos teikimo sutartis, kurioje  numatyta skirti 18 900,00 Eur dotacija, likusi suma, 8 100,00 Eur, skiriama iš Marijampolės savivaldybės biudžeto.

Sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti valtis ar kitas vandens transporto priemones, sumažėja gamtai daroma žala – poilsiautojai ir žvejai mėgėjai nenaikina pakrančių žolinės augmenijos ir neardo krantų, paežerėse ir paupiuose sumažėja neoficialių automobilių stovėjimo aikštelių.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE