Nors marijampoliečiai garsėja tvarkingumu, neprižiūrimų sklypų sąrašas ilgėja

Atvykusieji į Marijampolę pirmiausiai pastebi, kad marijampoliečiai labai rūpinasi ir puoselėja savo gyvenamąją aplinką. Nors marijampoliečiai garsėja tvarkingumu, kasmet į nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą įtraukiama vis daugiau sklypų. 2016 metais šiame sąraše buvo 21 sklypas, 2017 metais – 33, 2018 metais – 47, o šiais metais – 70. Daugelis į sąrašą įtrauktų sklypų yra Marijampolės mieste. Tai ne tik namų valdos, bet ir komercinės, gamybinės paskirties sklypai, kurie nebuvo tinkamai prižiūrėti iki einamųjų metų liepos 15 d. Be raginimų teisės aktai įpareigoja vykdyti sklypų priežiūrą nuolat. Į minėtą sąrašą nepatenka kaimiškose vietovėse apleisti ir neprižiūrimi, netinkamai naudojami žemės ūkio paskirties sklypai, kurių priežiūrą kontroliuoja VĮ Valstybės žemės fondas.

„Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų skaičius auga, nes sustiprinome kontrolę, atsiranda daugiau naujai įregistruotų, praeityje atkurtų žemės sklypų, suformuojami nauji, pakeičiant žemės paskirtį, žemės sklypai. Neprižiūrimų valdų savininkams skiriame administracines nuobaudas, kaip tai yra numatyta Savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėse ir Administracinių nusižengimų kodekse, o jei sklypas atitinka teisės aktuose nustatytus kriterijus įtraukiame į nenaudojamų, apleistų žemės sklypų Marijampolės savivaldybės teritorijoje sąrašą“, – apie atsakomybę kalba Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Paulius Čeponas. Pasak jo, dėl neprižiūrimų sklypų kenčia kaimyninių sklypų savininkai.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, jog už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų. Nenaudojamiems ir apleistiems žemės sklypams Marijampolės savivaldybėje, kaip ir daugelyje kitų, taikomas ir maksimalus 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE