Nuskambėjo „Šv. Jurgio meno sezono“ baigiamieji akordai!

Baigėsi jau septintus metus Marijampolėje rengiamas profesionalios muzikos festivalis „Šv. Jurgio meno sezonas“. Marijampolės globėjo vardu pavadintą renginį, džiuginantį išskirtiniais koncertais marijampoliečius bei pritraukiantį klausytojų iš visos Lietuvos ir kviečiantį ne tik mėgautis žinomais muzikiniais projektais, bet ir nustebinantį premjeromis, organizuoja marijampolietis, operos solistas Edmundas Seilius.

„Tariu nuoširdžiai ačiū Edmundui Seiliui, šio festivalio sumanytojui ir organizatoriui, muzikos atlikėjui ir profesionalios muzikos skleidėjui mūsų mieste, ir visiems, prisidėjusiems prie „Šv. Jurgio meno sezono“. Gaila, bet praėjusį savaitgalį nuskambėjo jau paskutinis „Šv.  Jurgio meno sezono“ koncertas šiais metais.  Tačiau jau dabar su viltimi žvelgiame į kitus metus,  nekantraudami pamatyti, kokie nauji sumanymai gims šio nuostabaus meno sezono organizatoriams. Festivalis lyg vasariškas ir gaivus škvalas įsiveržė į Marijampolės „popandeminį“ ritmą ir pozityviai išjudino visus mus, padėjo sugrįžti į mums įprastą kultūrinį gyvenimą.  Pakvietė vasaros vakarus leisti ne kažkur užsidarius nuo pasaulio, o  išeiti pažinti iš naujo išsiilgtą muziką, žavėtis koncertais  ir profesionalais atlikėjais. Kad „Šv. Jurgio meno sezonas“ išties labai svarbus bendruomenei, parodė didžiulis susidomėjimas ir gausus žmonių būrys visuose koncertuose. Marijampoliečiai nusipelnė  išskirtinių  koncertų, originalių pasirodymų ir pripažintų atlikėjų. Mes džiaugiamės matydami laimingus gyventojus, todėl stengsimės, kad ir kitais metais organizatoriai turėtų galimybę džiuginti Marijampolę. Muzika apjungia, o šis festivalis suveda bendrystei, to ir  linkiu visiems marijampoliečiams“, – sako savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Septintasis „Šv. Jurgio meno sezonas“ , vykęs birželio 26 – liepos 10 dienomis, pakvietė į šešis profesionalių kolektyvų ir  atlikėjų atliekamus koncertus įvairiose miesto erdvėse.

„Šv. Jurgio meno sezonas“ prasidėjo muzikine premjera, Lietuvoje dar neskambėjusia jaudinančia oratorija. Šv. arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje skambėjo įspūdingas koncertas „Pandemijos oratorija pagal Biblijos paveikslus“. Tai originali vokiečių kompozitorės Fanny Hensel-Mendelssohn kūrinio, skirto siautusios choleros pandemijos metu mirusiems žmonėms, versija su trumpais G. F. Hendelio bei F. Mendelssohn kūriniais, kuriuos atliko Lietuvos kamerinis orkestras ir maestro Modestas Pitrėnas, choras „Vilnius“, solistai Kristina Zmailaitė (sopranas), Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Egidijus Dauskurdis (bosas). Po koncerto besiskirstantys gausiai renginyje dalyvavę klausytojai dalijosi įspūdžiais, kad kūrinys  sujaudino ir sužavėjo, buvo stipru ir unikalu.

Antrame festivalio koncerte skambėjo litvakų kompozitorių muzika. Koncertas „Svetimi namai“, atliekamas Glebo Pyšniako (violončelė), Dalios Dėdinskaitės (smuikas) bei Tado Motiečiaus (akordeonas), kurį išraiškingai papildė unikali litvakų dailininko Matvejaus Vaisbergo paveikslai,  buvo skirtas Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metams. Skambėjo istorijos pamiršti ir retai Lietuvoje atliekami kūriniai. Puikų koncertą „Nuostabusis amžius“ („La belle epoque“), dovanojo ansamblis „Musica Humana“ ir solistai K. Zmailaitė ir E. Seilius bei Ramunė Grakauskaitė (smuikas) ir Robertas Beinaris (obojus). Džiazo mėgėjus sužavėjo puikaus džiazo kompozitoriaus, pianisto ir improvizatoriaus Dainiaus Pulausko su grupe atliekamos muzikos koncertas Dramos teatre.

Valstybės dienos šventinį vakarą „Šv. Jurgio meno sezonas“ dovanojo nuostabų Lietuvos tenorų koncertą „Tenoriada“, kuriame skambėjo solistų Vaido Vyšniausko, Edmundo Seiliaus, Kęstučio Alčiauskio, Audriaus Rubežiaus, Antano Zakarausko ir kitų atlikėjų bei Vilniaus lengvosios muzikos orkestro (vad. Ugnius Vaiginis) atliekami kūriniai. Aikštėje darniai skambėjo ir „Tautiška giesmė“, kurią kartu su Lietuvos tenorais darniai giedojo ir gausiai pagrindinėje miesto aikštėje susirinkę marijampoliečiai.

„Šv. Jurgio meno sezono“ baigiamajame vakare skambėjo nuotaikingos operetės, kurias atliko VDU orkestras, diriguojamas charizmatiškojo Vytauto Lukočiaus, ir solistai Kristina Zmailaitė (sopranas), Eglė Stundžiaitė (sopranas), Eimantas Bašėnas (tenoras), Lebrikaitė (sopranas), Edmundas Seilius (tenoras).

Nuostabi muzikos šventė – septintasis „Šv. Jurgio meno sezonas“, vėl džiuginęs klausytojus profesionalios muzikos koncertais, baigėsi. Koncertai, kaip ir kasmet, buvo išskirtiniai ir įspūdingi, tad belieka laukti, kuo šis festivalis nustebins mus kitais metais. Ši nuostabų vasaros festivalį marijampoliečiai pamėgo ir šiemet vėl gausiai lankė koncertus  didžiuodamiesi, kad unikalius muzikos projektus, puikius klasikos, modernios akademinės muzikos ar džiazo atlikėjų koncertus, skambančius sostinėje ar didžiuosiuose miestuose, gali išgirsti ir Marijampolėje. Pasiliekame su nekantrumu laukti aštuntojo  „Šv. Jurgio meno sezono“ koncertų skambesio.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE