Pagaliau Sūduvoje įkurtas Pramonininkų konfederacijos skyrius

Vakar, Marijampolėje įvyko Regionų verslo plėtros asociacijos (toliau – RVPA) narių ir Sūduvos krašto stambiojo verslo – UAB ,,ICECO”, ,AB ,,Vernitas”, UAB ,,CIE LT Forge”, UAB ,,Ivega ir Ko”, UAB ,,Pakma”, UAB ,,Sumeda”, UAB ,,Morita”, UAB ,,Hertransus” ir kitų atstovų susitikimas su Lietuvos pramoninkų asociacijos (toliau – LPA) vadovais bei UAB ,,Mantinga“ įkūrėju Klemencu Agentu.

2016 m. įkurtos RVPA Prezidentas Vaidas Šalaševičius,  gausiai susirinkusius Sūduvos regiono smulkiojo ir vidutinio, bei stambiojo verslo atstovus, kurių dalyvavo virš trisdešimties, pasveikino su visuotinai vadinama boso, tačiau verslininkų tarpe vadinama verslo diena, kuri švenčiama spalio 16-ą dieną ir pasidžiaugė, jog šiuo metu Regionų verslo plėtros asociacija kartu su Marijampolės, Kazlų Rūdos bei Lazdijų verslo klubais ir arboristų asociacija jau vienija apie 70 verslininkų ir tikimasi dar didesnės narių plėtros.

Po įžanginės RVPA Prezidento V. Šalaševičiaus kalbos, sekė Lietuvos Pramoninkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičus pasisakymas.

Savo kalboje, V. Janulevičius pabrėžė Lietuvos pramoninkų konfederacijos svarbą  – šiuo metu ją sudaro 64 asocijuotos struktūros, kurios narėmis yra 3000 įmonių. Anot prezidento, Pramoninkų konfederacijos sudėtyje esančios įmonės, sukuria net 46,7 proc. Lietuvos BVP.

Nors pandeminis laikotarpis verslui nebuvo lengvas, Vidmantas Janulevičius pažymėjo, kad praeiti metai buvo rekordiniai eksporte, o tam pasitarnavo ir Europos verslo konfederacija ,,Buisness Europe“, kurios gretose yra Lietuvos pramoninkų konfederacija.  Prezidentas teigia, jog šis laikotarpis yra palankus regionams, nes Europos Sąjunga yra parengusi beveik 5 mlrd. eurų regionų plėtrai.

Nepaisant to, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidento teigimu, verslui tenka susidurti su iššūkiais įdarbinant darbuotojus – nors per metus atlyginimai vidutiniškai pakilo 10 procentų, tačiau trūksta kompetentingos, dirbti norinčios darbo jėgos.

Po LPA prezidento kalbos, savo mintimis pasidalino Pramoninkų konfederacijos viceprezidentas ir Šiaulių pramoninkų asociacijos skyriaus vadovas Alvydas Stulpinas. Už regionų plėtrą atsakingas A. Stulpinas pritarė anksčiau išsakytam RVPA prezidento Vaido Šalaševičiaus teiginiui, jog stambusis verslas, negali funkcionuoti be smulkiojo, sakydamas, jog ,,Smulkusis verslas yra stuburas, o stambusis – raumenys“.

Garbingų svečių gretose dalyvavo ir UAB ,,Mantinga“ įkūrėjas Klemencas Agentas, kuris pasidalino savo patirtimi bei sunkumais verslo įkūrimo pradžioje. Anot K. Agento, dažnai iš smulkiojo verslo ateina daugiau naudingų idėjų, kurias tinkamai realizavus, gaunamas puikus rezultatas.

Susitikimo pabaigoje buvo nuspręsta, jog  RVPA pagrindu, keičiant pavadinimą, yra įkuriama Sūduvos pramoninkų konfederacija.

Sūduvos gidas logotipas

Jurgis Švedas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE