Pasivaikščiojimas 49-oje kalbos dienoje

Spalio 15 d. pakvietėme į nuo 1973 m. rajone minimą Kalbos dieną, kurią paskyrėme pirmojo profesionalaus žurnalisto, filosofo, rašytojo, diplomato Valentino Gustainio ir diplomato Vaclovo Sidzikausko atminimui.

Priminėme, kad nuo XIX a. pabaigos mūsų valstybės kalbos bažnyčioje buvo, yra ir bus pripažįstama tik mūsų gimtojo Zanavykų krašto tarmės evangelija. Priminėme, kad 1992 m. lietuvių kalbą UNESCO išrinko pačia gražiausia kalba pasaulyje.

Šventės dalyvius sveikino Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Jakavičius, kuris perskaitė ir šventinį Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio sveikinimą.

Šakių „Žiburio“ gimnazijos dramos studija kompozicija „Statau paminklą“ pristatė dvi šviesias asmenybes – V. Gustainį ir V. Sidzikauską, o pasivaikščiojimu tiltu iš praeities į dabartį galima pavadinti pokalbį, kuris vyko tarp politologės, mokslų daktarės, kraštietės Rimos Urbonaitės, žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus ir mokytojo Alvydo Grinkevičiaus.

Šventės metu Antanas Andrijonas apdovanotas žurnalistų sąjungos medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“.

Renginio metu vyko žurnalistinio reportažo konkursas, kuriame dalyvavo 5 komandos iš Šakių „Žiburio“ (net dvi), Lukšių Vinco Grybo, Griškabūdžio gimnazijų, Kidulių pagrindinės mokyklos.

Konkurso užduotis – po parodyto video siužeto apie knygnešius, sukurti reportažą šių dienų skaitytojui.

Komisija, į kurią pakvietėme Giedrimę Didžiapetrienę, Gintarę Martinaitienę, Dainių Radzevičių ir Vytautą Kvietkauską, išrinko 3 geriausius reportažus. Labiausiai komisijai patiko Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, Šakių „Žiburio“ gimnazijos 2-osios ir Griškabūdžio gimnazijos komandų darbai. Joms padovanojome kuponus, leidžiančius apsilankyti bibliotekos pabėgimo kambaryje.

Kol komisija vertino komandų darbus, šventės dalyviams koncertavo Šakių kultūros centro folkloro ansamblis „Šakija“.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šventės kūrimo už bendrystę ir dalyvavimą.

Šakių viešosios bibliotekos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE