Renginių ciklas „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“

Jonas Jablonskis – tai nepaprastai šviesi asmenybė lietuvių tautos kultūros istorijoje. Didžiausias J. Jablonskio nuopelnas – aiškūs ir pagrįstai suformuoti lietuvių bendrinės kalbos norminimo principai.

J. Jablonskis buvo išsilavinęs ir gerbiamas žmogus, jį nuolatos supo lietuvių inteligentai, moksleiviai, jo namuose vykdavo aktyvus kultūrinis gyvenimas. Stengiantis to nepamiršti, jau treti metai iš eilės organizuojamas renginių ciklas „Vasara J. Jablonskio tėviškėje“. Tai tradicija tapęs tęstinis renginys suburiantis bendruomenę į kūrybines, menines veiklas, vykstantis kalbininko tėviškėje – muziejuje, Rygiškių kaime. Projektas „Vasara J. Jablonskio tėviškėje“ skatina didžiuotis savo kraštu, jo identitetu, bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi.
Renginiai:

Gegužės 29 d. Kūrybinės dirbtuvės. Bendradarbiaujant su Šakių tautodailininkų bendrija „Dailius“ bus organizuojamos medžio drožybos, kalvystės, karpinių iš popieriaus, tekstilės, tapybos kūrybinės dirbtuvės. Dirbiniai bus eksponuojami J. Jablonskio tėviškėje – muziejuje.

Birželio 19 d. Folkloro šventė – skirta etno kultūros pažinimui. Folkloro kolektyvai iš įvairių regionų pristatys autentiškas savo krašto liaudies dainas.

Liepos 10 d. Romansų popietė. Renginio metu skambės rašytojo, poeto, teatro ir kino režisieriaus, publicisto, bardo Vytauto V. Landsbergio dainuojami romansai – kupini žavaus naivumo, sentimentalumo, aistringumo.

Rugpjūčio 7 d. Teatro šventė „Jablonskynė“. Mėgėjų teatro šventės metu bus rodomi įvairių autorių, skirtingų žanrų ir stilių spektakliai. Rokiškio r. Bajorų kultūros namų lėlių teatras „ČIZ“ dovanos spektaklį vaikams. Mėgėjų teatro šventės pasirodymus vainikuos komedija „Santuoka be įsipareigojimų“. Aktoriai: Egle Jackaitė ir Ramūnas Šimukauskas.

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Šakių rajono savivaldybė.

Projekto organizatorius – Griškabūdžio kultūros centras.

 

Šakių TIC informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE