Šakių rajone paminėta Gedulo ir vilties diena

1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties enkavedistai pradėjo masinius lietuvių areštus. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus. Žmonės buvo tremiami krovininių traukinių vagonuose. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

Gedulo ir vilties diena šakiaiĮvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros. Čia tremtiniai turėjo kone plikomis rankomis statydintis jurtas, žemines, barakus.

Birželio 14 d. paskelbta Gedulo ir vilties diena. Šią dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai.

Šakių rajone minėjimas prasidėjo birželio 13 d. nuo Staliorių koplyčios, ten buvo laikomos mišios, paminėta Gedulo ir vilties diena ir kartu koplyčios 170 metų sukaktis. Minėjimo metu buvo galima pamatyti Šakių viešosios bibliotekos kūrėjų grupės „Mėlynosios paukštės“ meninę programą.

Tuo tarpu birželio 14 d. Zanavykų muziejuje vyko paskaita su ekspedicijų po Sibirą dalyviu Tadu Kvasiliumi. Tą pačią dieną Gedulo ir vilties minėjimas vyko ir Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios kiemelyje Kudirkos Namiestyje. šią dieną minint, prie Tremtinių motinoms skirto paminklo Sintautų kapinėse skambėjo literatūrinė minutė.

Taip pat Šakių viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta literatūros paroda „Iš toli parėjau“ ir Lekėčių Šv. Kazimiero bažnyčioje buvo laikomos mišios.

Šakių savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE