Senosios Marijampolės kapinės moderniai: parengtas virtualus kapaviečių žemėlapis

Marijampoliečiai žino, kad mūsų miesto senosios kapinės yra ypatinga kultūros paveldo dalis, atskleidžianti skirtingų laikmečių istoriją, įvairių visuomenės sluoksnių papročius ir tradicijas. Šiame Suvalkijos krašto nekropolyje palaidota daug visai Lietuvai nusipelniusių žmonių, kurių neeilinės istorijos traukia istorikus, kraštotyrininkus ir menotyrininkus nepaliaujamai tyrinėti šį kultūros paveldo objektą. Senosios Marijampolės kapinės – vieta, kurioje sustoja laikas, o senieji antkapiai liudija čia gyvą istoriją.

Kapinių perkėlimas į internetinę erdvę vis labiau populiarėja ir padeda atrasti žymių šviesuolių amžino poilsio vietas, domėtis savo giminės istorija, pamatyti paminklus turinčius memorialinę, istorinę ir meninę vertę. Šiuolaikiški Marijampolės Petro Kriaučiūno bibliotekos darbuotojai ir www.noriuzinoti.lt komanda sukūrė tikrą dovaną gyventojams, smalsiems turistams, besimokantiems, tyrinėjantiems ir perkėlė savo žinias, istorijos fragmentus bei svarbiausius faktus į virtualų kapinių žemėlapį.

Šis žemėlapis yra puikus istorijos pažinimo gidas, nes senosiose Marijampolės kapinėse palaidota apie 250 Lietuvos sportui, kultūrai, politikai, švietimui ir menui nusipelniusių žmonių. Čia ilsisi rašytojai, knygnešiai, kariai-savanoriai, nepriklausomybės gynėjai ir vienuoliai.

Vis labiau populiarėjant ekskursijoms po senąsias Marijampolės miesto kapines, kviečiame patyrinėti kokia unikali yra ši vieta http://www.noriuzinoti.lt/kapines/

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas