Sklypų šienavimas. Ką reikia žinoti?

Žolės pjovimas / asociatyvi Shutterstock nuotr.

Marijampolės savivaldybė kiekvienais metais tampa gražesnė, tvarkingesnė ir patrauklesnė.

Marijampolės savivaldybės gyventojus taip pat kviečiame rūpintis jiems priklausančia aplinka ir primename pagrindines taisykles, kurių reikėtų laikytis, norint turėti švarią, gražią aplinką ir neužsitraukti administracinės atsakomybės.

Svarbiausios Marijampolės savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklės:

  • sušluoti, surinkti ir išvežti šiukšles, atliekas ir kitas nenaudojamas ar nereikalingas medžiagas ar daiktus;
  • šienauti visus žaliuosius plotus (pievas, vejas, kelkraščius, skiriamąsias juostas, griovius ir kitas teritorijas, kuriose auga žolė ar piktžolės) pagal poreikį (per metus ne rečiau 3 kartus: pirmą kartą nušienauti iki gegužės 31 d., antrą kartą iki liepos 15 d. ir trečią kartą iki rugsėjo 1 d.), šienavimo metu nemulčiuotą žolę sugrėbti ir išvežti per 3 dienas po nupjovimo;
  • tvarkyti želdinius, kad medžių, krūmų šakos nebūtų išsikišusios už sklypo ribos ir nekeltų pavojaus saugiam eismui, rudenį sugrėbti arba sušluoti lapus, surinkti nukritusias šakas, į bendro naudojimo teritoriją už sklypo ribos nukritusius vaisius, medžių lapus, šakas surinkti ir tinkamai sutvarkyti.

Jeigu taisyklių nėra laikomasi ir jos yra pažeidžiamos, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnis numato, kad savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia baudą iki 600 Eur.

Atkreipiame dėmesį, kad žemės sklypus, kurie iki liepos 15 dienos bus nenušienauti, apaugę sumedėjusiais augalais ir žole, įtrauksime į Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą, kuris sudaromas vadovaujantis Marijampolės savivaldybės tarybos 2018 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. 1-181 patvirtintu Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų nustatymo Marijampolės savivaldybėje tvarkos aprašu.

Šis sąrašas bus perduotas Valstybinei mokesčių inspekcijai apmokestinti jų savininkus Marijampolės savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 27 d. sprendimu Nr. 1-154 nustatytu 2020 metų žemės mokesčio tarifu nenaudojamai, apleistai žemei. Marijampolės savivaldybėje nenaudojamai, apleistai žemei patvirtintas 4 procentų žemės vertės tarifas.

ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS. Gyventojai, kurie neturi galimybių ar nepageidauja kompostuoti žaliųjų atliekų individualių namų ūkių teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas gali:

  • pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Uosinės k., Marijampolės sav.);
  • nedideliais kiekiais ir susmulkintas pristatyti į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (Vokiečių g. 10, Marijampolė);
  • sutartiniais pagrindais užsisakyti žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą. Daugiau apie šios paslaugos užsakymą ir teikimą galima rasti UAB „Ecoservise“ interneto puslapyje https://ecoservice.lt/marijampole/ 

Žaliąsias atliekas draudžiama mesti į kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti šalia jų konteinerių aikštelėse.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE