Sūduvoje antrasis rinkimų turas – be staigmenų

Sekmadienį, kovo 17 d., Lietuvos 41 savivaldybėje vyko pakartotiniai merų rinkimai. Pirmajame rinkimų ture, kuris vyko kovo 3 d., buvo išrinkta 19 merų, o kitų savivaldybių gyventojai dar kartą buvo kviečiami prie balsavimo urnų.

Rinkimų dieną savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo 34,91proc. į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Iš viso, įskaitant ir išankstinio balsavimo metu balsavusiuosius, savo valią rinkimuose išreiškė 41,22 proc. rinkėjų. Aktyviausiai balsavo Lazdijų (64,21 proc.), Ignalinos (57,74 proc.) ir Šilalės (55,87 proc.) savivaldybių rinkėjai. Tuo tarpu prieš dvi savaites, 2019 m. kovo 3 d., rinkimų dieną balsavo 41,55 proc. rinkėjų. Iš viso (kartu su išankstiniu balsavimu) balsavo 47,80 proc. rinkėjų.

Kas tapo naujai išrinktais savivaldybių merais paaiškėjo jau prieš vidurnaktį, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) susumavus iš rinkiminių apylinkių gautus rezultatus. Balsų daugumą surinko pirmajame rinkimų ture lyderiavę pretendentai į merus, tad didesnių staigmenų antrajame rinkimų ture nebuvo.

Marijampolės sav. iš 48249 balsavimo teisę turinčių piliečių, pakartotiniuose mero rinkimuose dalyvavo 17851 (37 proc.).

Marijampolės savivaldybės meru buvo išrinktas Povilas Isoda (Lietuvos socialdemokratų partija), surinkęs 61,89 proc. rinkėjų balsų. Už Kęstutį Mažeiką (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) balsavo 38,11 proc. rinkėjų.

Kalvarijos savivaldybėje iš 9179 balsavimo teisę turinčių rinkėjų, antrajame ture balsavo 4138 (45,08 proc.).

Kalvarijos savivaldybėje meru tapo buvęs meras Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vincas Plikaitis. Nuo jo 16 proc. atsiliko Valdas Aleknavičius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), surinkęs 42,01 proc. rinkėjų balsų.

Kazlų Rūdos sav. iš 9901 balsavimo teisę turinčių gyventojų, pakartotinai balsavo 4464 (45,09 proc.).

Kazlų Rūdos savivaldybės meru išrinktas Mantas Varaška (Visuomeninis rinkimų komitetas „Už Jaunąją Sūduvą“), už jį balsavo 59,04 proc. rinkėjų. Už Justiną Kazlą (Lietuvos socialdemokratų partija) balsus atidavė 40,96 proc. rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus konkrečioje rinkimų apygardoje, tvirtina VRK ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų ir rinkimų rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.

Milda Kudirkaitė

Nuotraukoje: Naująjį Marijampolės savivaldybės merą Povilą Isodą su pergale pasveikino šiuo metu mero pareigas einanti Irena Lunskienė.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE