Susidomėjimas renovacijos procesu neblėsta

Renovacija / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės savivaldybėje gyventojų susidomėjimas renovacijos procesu neblėsta. Gyventojai ir toliau domisi daugiabučių modernizavimo galimybėmis, teikia prašymus savivaldybės administracijai dėl įtraukimo į Marijampolės savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą, siekdami atnaujinti savo namą bei pagerinti gyvenamąją aplinką.

Dažnas žmogus, praeidamas pro renovuotą daugiabutį, mato atnaujintą fasadą, pakeistus langus, sutvarkytus balkonus, tačiau renovacijos nauda kur kas didesnė nei tik gražus pirmas vaizdas. Renovuojant namą, pagerėja ne tik techninės ar energetinės būsto savybės, bet sumažėja šiluminės energijos sąnaudos, energiniai ištekliai vartojami racionaliau, pagerėja gyvenimo kokybė. Taip pat kaip pliusą verta paminėti išaugančią nekilnojamojo turto vertę ir, žinoma, ugdomą bendruomeniškumą.

Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis sako, kad šiuo metu savivaldybėje net 48 daugiabučiai namai yra įvairiose renovacijos proceso stadijose: kai kuriems rengiami investiciniai planai ar techninio darbo projektai, o 8 daugiabučiuose namuose vyksta rangos darbai.

„Šiais metais jau baigti renovuoti trys daugiabučiai namai: Jaunimo g. 16 Marijampolėje, Šešupės g. 4 Gavaltuvoje ir P. Katiliaus g. 36 Katiliškiuose. O dar keletas namų jau visai greitai taip pat bus įtraukti į jau atnaujintų daugiabučių namų sąrašą“, – pasakoja K. Podolskis.

Pasak administracijos direktoriaus, pastebima, kad kiekvienais metais norinčiųjų renovuoti daugiabučius namus skaičius išlieka stabilus. Paskutiniame vykusiame Tarybos posėdyje į Marijampolės savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą tarybos sprendimu buvo įtraukti dar keturi namai, kurių bendruomenės pareiškė norą modernizuoti savo gyvenamąją aplinką, t. y. Marijampolės mieste: Draugystės g. 17, Mokolų g. 65 ir Parko g. 12, kaimiškojoje vietovėje – Vingio g. 1, Kumelionyse.

Įgyvendinant Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą, nuo 2013-ųjų Marijampolės savivaldybėje atnaujinti (modernizuoti) 67 daugiabučiai namai.

Primename, kad programa įgyvendinama daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšomis, pasinaudojant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa ir iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų ir (ar) kitų teisėtų šaltinių.

Visą informaciją apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą galima rasti čia – https://bit.ly/3ygQ9xy

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Jurgitą Būdžiuvienę el. p. [email protected] arba tel. (8 343) 90 064.

Visus Marijampolės savivaldybėje renovuotus daugiabučius galite pamatyti ČIA.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE