Pradėjus kristi temperatūrai, svarbiausias prioritetas tampa miegamojo paruošimas šaltiems mėnesiams. Vienas iš pagrindinių elementų, užtikrinančių šilumą ir komfortą žiemą, yra tinkamos patalynės pasirinkimas. Kadangi pasiūla yra didelė, tikime, kad išsirinkti patalynę yra tikrai sudėtinga. Na, o teisingas jos pasirinkimas gali pakeisti jūsų miego kokybę ir pagerinti miegamojo estetiką. Taigi, pateikiame jums keletą patarimų kaip išsirinkti tobulą patalynę žiemai.
- Sudėtis: rinkitės šilumą ir komfortą
Renkantis patalynę žiemai, svarbu atkreipti dėmesį į patalynės medžiagą. Juk dauguma nori, kad patalynė būtų ne tik minkšta ir patogi, bet ir sulaikytų šilumą, kad šaltomis naktimis būtų šilta ir malonu. Štai keletas medžiagų, kurios yra vertos jūsų dėmesio:
- Flanelė: flanelės patalynė yra populiarus pasirinkimas žiemą. Iš šukuotos medvilnės arba vilnos pagaminti flaneliniai užvalkalai sulaiko kūno šilumą ir suteikia jaukumo bei šilumos miegant. Jų minkšta tekstūra suteikia papildomo komforto, todėl jos puikiai tinka šaltomis lietuviškomis naktimis.
- Medvilnė: jei pageidaujate lengvesnių, bet vis tiek šiltų patalynės užvalkalų, apsvarstykite medvilnės patalynę. Jos yra tankiai austos, todėl padeda išlaikyti šilumą ir nėra tokios sunkios kaip flanelės. Be to, medvilnė yra pralaidi orui, todėl naktį neperkaisite.
- Mikropluoštas: mikropluošto patalynė yra pagaminta iš plonai austo poliesterio. Tai yra dar vienas puikus pasirinkimas. Ši patalynė yra lengva, tačiau puikiai izoliuojanti, todėl idealiai tinka žiemai. Mikropluošto patalynė taip pat yra nebrangi ir lengvai prižiūrima, o tai yra papildomas privalumas.
- Spalvos ir raštai
Žiema Lietuvoje gali būti ilga ir tamsi, tad kodėl gi nepraskaidrinti miegamojo šiltomis ar net ryškesnėmis spalvomis? Rinkitės gilius, sodrius tonus, pavyzdžiui, bordo, tamsiai mėlyną ar miško žalią arba atvirkščiai, rinkitės ryškias spalvas oranžinę, geltoną ar melsvą. Šios spalvos ne tik sukuria jaukią atmosferą, bet ir suteikia miegamajam elegancijos. Įvairūs raštai taip pat gali suteikti jaukumo ir šilumos pojūtį.
Patalynę su gėlėmis, drugeliais ir kitais vasaros raštais jau palikite vasaros sezonui. Labiau rinkitės linijas, langelius ir geometrines formas.
- Vilnonės antklodės
Jokia žiema neapsieina be vilnonės antklodės. Vilna šimtmečius buvo vertinama dėl neįtikėtinos šilumos ir patvarumo. Ji yra natūralus izoliatorius, t. y. efektyviai sulaiko šilumą ir kartu leidžia odai kvėpuoti. Dėl to vilnonės antklodės gali būti sluoksniuojamos šaltomis lietuviškomis naktimis. Vilnos antklodę galite kloti tiesiai ant patalynės viršaus. Arba ja tiesiog apsigaubti šaltais žiemos vakarais.
Be praktiškumo, vilnonės antklodės taip pat gražiai papildo jūsų miegamojo interjerą. Jų galima įsigyti įvairių spalvų ir raštų, todėl jos gali lengvai papildyti jūsų esamą spalvinę gamą arba suteikti spalvingumo neutraliam kambariui. Vilnonių antklodžių tekstūra suteikia prabangos elementą ir akimirksniu pagerina jūsų lovos išvaizdą. Nesvarbu, ar vilnonė antklodė būtų laisvai užklota ant lovos, ar tvarkingai sulankstyta, ji suteikia ir šilumos, ir stiliaus.
- Patalynės priežiūra
Galiausiai apsvarstykite, kokios priežiūros reikia jūsų patalynės užvalkalams. Pavyzdžiui, flanelinę paklodę reikėtų skalbti šaltame vandenyje, kad ji nesusitrauktų ir nesusiglamžytų. Vilnonėms antklodėms reikia ypatingos priežiūros. Jas geriausia valyti švelniu vilnos plovikliu ir džiovinti ore, kad išliktų minkštos ir išlaikytų formą.
Renkantis tinkamą patalynę žiemai svarbu suderinti šilumą, patogumą ir stilių. Nuo to, ar pasirinksite jaukią flanelę, švelnią medvilnės, ar patvarią mikropluošto patalynę, priklausys kaip praleisite ilgas žiemos naktis. Nepamirškite ir vilnonės antklodės, kuri suteiks papildomos šilumos ir elegancijos.