V. Šalaševičius pralaimėjo Seimo rinkimus Nemenčinėje, tačiau pelnė rinkėjų simpatijas

Audris Narbutas

Audris NarbutasSeimo rinkimai pasibaigė, tačiau Vilniaus krašto žmonėms vienas iš ryškesnių akcentų išliks konservatoriaus Vaido Šalaševičiaus kova antrajame rinkimų ture. Kaip ir tikėtasi, pergalę pasiekė LLRA kandidatė ir sąrašo vedlė Rita Tamašunienė,  tačiau po rinkimų socialiniuose tinkluose  matyti nemažai komentarų ir memų, skirtų išreikšti pagarbą konservatoriui. Tai liudija, kad politikui pavyko atrasti kelią į nemažos dalies gyventojų širdis.

LLRA padėjo paštas

Nors Ritos Tamašunienės rezultatai buvo geresni tiek tarp apylinkėje balsavusių rinkėjų, tiek ir tarp paštu balsavusių rinkėjų, tačiau matyti, kad LLRA sąrašo vedlei daugiausia padėjo būtent paštas. Jeigu pažvelgtume į balsų skirtumą, tai matytume, kad būtent pašte matyti didžiulis atotrūkis tarp kandidatų. Vaidas surinko 476 balsus paštu, o Rita Tamašuniene 2273. Tuo tarpu apylinkėje Vaidą palaikė 5436, o Ritą Tamašunienę 7736 rinkėjai. Skirtumas galbūt ir nemažas, bet tikrai ne penki kartai. Kodėl prasminga akcentuoti balsavusiųjų paštu skaičių? Tam yra kelios priežastys. Pirma, jeigu pažvelgtume į žmones, kurie balsuoja paštu, tai būna kelių tipų žmonės. Tie, kurie negalėjo balsuoti per pagrindinę rinkimų dieną, tie, kurie yra garbaus amžiaus, ir tie, kurie turi negalią. Ši situacija leidžia labai paviršutiniškai aptarti LLRA rinkėją ir užduoti klausimą: ar laikui bėgant LLRA pozicijos neims silpti dėl kartų kaitos? Panašią problemą dabar išgyvena ir TS-LKD, o tai lemia dabartinį partijos ideologinį pasiklydimą. Antrasis niuansas yra faktas, kad manipuliuoti balsavimo namuose rezultatais galima ženkliai lengviau. Pirmiausia dėl to, kad rinkimus stebinčios organizacijos, pavyzdžiui, „Baltosios pirštinės“ arba partijos, neturi pakankamų išteklių skirti stebėtojus balsavimui paštu. Patys rinkėjai dažnai klausia komisijos narių, už ką jie norėtų balsuoti, ir nėra garantijų, kad koks nors suinteresuotas balandėlis nesučiulbės kurios nors partijos ar kandidato vardo.

Žmonės išreiškė pagarbą kandidatui

Įdomu tai, kad pralaimėjusį Vaidą rinkimuose ganėtinai aktyviai palaikė socialinių tinklų bendruomenės, pavyzdžiui, po konservatoriaus padėkos laiško rinkėjams pasirodė paramos kandidatui žodžiai. Neretai tam buvo kuriami netgi memai.  Keletas įspūdingesnių priklauso Evaldui Malakauskui bei Agatai Ra.

Vaidas Šalaševičius fiksavimas

Kodėl Vaidas?

Turbūt derėtų užduoti klausimą, kodėl verta buvo atkreipti dėmesį į Vaido Šalaševičiaus pralaimėjimą, kai konservatorių nuostoliai nemaži visoje Lietuvoje. Priešingai nei bendro konservatorių kandidatų sąrašo, Vaido šansai antrajame ture nebuvo itin  dideli, tačiau jis pasiekė tai, ko nepavyko kitiems. Neleido LLRA laimėti pirmajame ture, o žmonėms parodė, kad jie turi pasirinkimą. Kandidatas Nemenčinėje pasirodė geriau nei partijos sąrašas ir surinko 18,57 proc. palyginus su bendru TS-LKD rezultatu  ir surinktais 17, 71 proc. balsų.  Vilniaus rajone antrasis turas yra retas reiškinys ir vien jo buvimas buvo svarbus rinkėjams.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE