Zanavykų muziejuje vyko Romano Krasninkevičiaus konkurso laureatų apdovanojimai

Liepos 16 dieną Zanavykų muziejuje vyko Romano Krasninkevičiaus konkurso laureatų apdovanojimų teikimo šventė ir konkurso laureatų darbų parodos uždarymas.

Respublikinio grafikos ir piešinių konkurso Romano Krasninkevičiaus premijai laimėti organizatorė, Marijampolės kultūros centro Liaudies menininkų klubo “MŪZA” vadovė Ona Birutė Surdokienė, pristatė šio konkurso tikslus ir apdovanojo konkurso laureatus.

Onutė Surdokienė
Onutė Surdokienė / Zanavykų muziejaus nuotr.

Konkursas Romano Krasninkevičiaus premijai laimėti –  pirmasis Lietuvoje liaudies grafikos ir piešinių konkursas. Konkursas pavadintas Romano Krasninkevičiaus vardu neatsitiktinai: 2021 metais minimas šio liaudies meistro 95-metis. Marijampolietis, Kultūros ministerijos premijos laureatas Romanas Krasninkevičiaus gimė 1926 metais. Jo kūryba buvo ir tebėra išskirtinė dėl tradicinės medžio raižinių technikos, artimos seniesiems raižiniams, meninio vaizdo struktūros bei meniškumo. Gausūs menininko darbų rinkiniai saugomi ne tik Marijampolės krašto, bet ir Nacionaliniuose dailės bei M. K. Čiurlionio dailės muziejuose, privačiose kolekcijose. Romano Krasninkevičiaus talentas, originali asmenybė leidžia jį laikyti savotiška Marijampolės kultūros vizitine kortele.

Romano Krasninkevičiaus tėviškė
Romano Krasninkevičiaus tėviškė / Zanavykų muziejaus nuotr.

Konkursui savo grafikos ir piešinių kolekcijas pristatė net 20 liaudies meistro R. Krasninkevičiaus gerbėjų iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Druskininkų ir Klaipėdos.

Vertinimo komisija, vadovaujama dr. Alės Počiulpaitės, virtualiu būdu išrinko konkurso laureatus ir diplomantus.

Pirmoji vieta, surinkus daugiausia komisijos taškų, paskirta Onos Pusvaškytės (Kaunas) kolekcijai. Antroji vieta už medžio ir lino raižinius atiteko Odetai Tumėnaitei-Bražėnienei (Utena) ir už piešinius Žydronei Mameniškienei (Utenos r., Leliūnai).

Konkurso diplomantais tapo: Laimutė Fedosejeva Benešiūnienė, Klaidas Navickas, Adelė Bražėnaitė, Genovaitė Žukauskienė, Rita Žukauskaitė, Laimutė Širvydienė, Eugenija Martinaitytė, Kazimiera Lyvienė, Deividas Sinkevičius, Regina Juodžbalienė.

Konkurso dalyviai
Konkurso dalyviai / Zanavykų muziejaus nuotr.

Laureatus ir diplomantus sveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas Valentinas Jazerskas.

Zanavykų muziejaus inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE