6 dažniausiai girdimi mitai apie batus

Batai yra vieni iš tų stiliaus elementų, be kurių negalėtume įsivaizduoti savo kasdienybės – kiekvienas iš mūsų turi daugiau nei vieną tokių apavų porą. Visgi, kai reikia juos pasirinkti, surasti tinkamus variantus neretai trukdo realybės neatitinkantys mitai. Išskyrėme dažniausiai girdimus teiginius – pasitikrinkite, ar patys iki šiol netikėjote šia informacija.

Geriausia rinktis kuo minkštesnę avalynę

Labai minkšta avalynė nesuteiks kojoms pakankamos atramos ir reikiamos amortizacijos, tad ir komfortas bus ne toks, kokio galėtumėte tikėtis. Šiuo atveju reikėtų paieškoti balanso tarp lengvumo, patogumo ir stabilumo – tokių variantų prekyboje tikrai nestinga.

Aukštesnė kaina lemia geresnę kokybę

Jei toks scenarijus būtų teisingas, daug paprasčiau galėtume išsirinkti ne tik batus, bet ir bet kokius kitus daiktus – užtektų surasti patį brangiausią variantą. Žinoma, už kokybiškesnę medžiagą ar naujausias technologijas gali tekti susimokėti papildomai, tačiau reikėtų turėti omenyje ir tai, jog galutinė vertė priklauso ir nuo prekinio ženklo bei jo žinomumo. Kitaip tariant, kartais už avalynę mokame daugiau tik dėl to, kad ji yra madingesnė, tačiau tai nereiškia, kad tokių batų kokybė taip pat yra geresnė.

Kokybiški batai neturi galiojimo laiko

Taip, iš kokybiškų medžiagų pasiūti batai tikrai gali tarnauti ne vieną sezoną, tačiau anksčiau ar vėliau su jais teks atsisveikinti. Kiek ilgai truks Jūsų draugystė, priklausys nuo to, kaip dažnai juos avėsite ir kiek dėmesio skirsite apavų priežiūrai. Jei batai nebesuteikia tokio komforto kaip anksčiau, o iš išvaizdos taip pat matyti, jog jie yra nebe pirmos jaunystės, būtų protinga dairytis naujos avalynės – priešingu atveju galite pradėti jausti nemalonius skausmus.

Žiemos sezonui pakanka vienos poros batų                               

Taip, jų tikrai galėtų pakakti, jeigu kiekvieną dieną keliaujate tais pačiais maršrutais ir daug laiko nepraleidžiate lauke. Tuomet puikiai tiks gerai šilumą sulaikanti avalynė, dažniausiai turinti iš natūralių medžiagų pasiūtą pamušalą. Visgi, jeigu su tokiais batais nuspręsite aktyviau pajudėti, pajusite, jog jie ne taip gerai išgarina drėgmę. Tai galėtų padaryti tekstiliniai pamušalai, kurie tinka aktyvesniam laisvalaikiui. Taip pat galima pagalvoti ir apie specialius žygio batus – platų jų pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė. Tad geriausia jei pasirūpinsite bent dvejomis žieminių batų poromis, kurias galėsite pritaikyti skirtingose situacijose.

Prekinis ženklas nėra svarbus

Galima sakyti, jog prekinis ženklas nėra pats svarbiausias, tačiau į gamintoją iš tiesų vertėtų atsižvelgti – pagal jį galima suprasti, ko tikėtis iš vienos ar kitos avalynės. Pavyzdžiui, Timberland vyriški batai yra pritaikyti aktyviai veiklai lauke – jie mėgstami dėl aukštos kokybės, patvarumo ir komforto. Kiti gamintojai taip pat turi išsikėlę sau tam tikrus tikslus – pasidomėję jais, galėsite suprasti, ar būtent tokius kriterijus ir Jūs teikiate avalynei.

Treniruočių batai gali būti tokio paties dydžio kaip ir standartiniai                  

Vaikščiojant ar sportuojant ilgiau negu pusvalandį, mūsų pėdos gali šiek tiek patinti – jei batuose nebus pakankamai erdvės šiam „padidėjimui“, galite susidurti su skausmais ar kitais nemaloniais padariniais. Žinoma, tai nereiškia, kad reikėtų rinktis pernelyg laisvą avalynę sportui, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad pėda į batus nėra įsispraudusi. Batai internetu neretai yra pateikiami su tiksliais matmenimis, tad tinkamą porą galima surasti jos net nepasimatavus.

Nustoję tikėti visais šiais mitais, dar lengviau išsirinksite patogią ir kokybišką avalynę. Jos įvairovės dabar tikrai netrūksta, tad tinkamus apavus pavyksta atrasti net ir patiems išrankiausiems.

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE