Dalyvaukime aktyviai mokyklos gyvenime

Rugsėjo 26 – spalio 2 dienomis Marijampolės Sūduvos gimnazijos komanda (6 mokiniai ir 2 lydintys mokytojai) išvyko į Stambulą (Turkija) dalyvauti Erasmus + projekto  „Mokinių dalyvavimas Europos mokyklose: kiek demokratiškos yra mūsų mokyklos mokiniams Europoje?“ veiklose. Priimančioji partnerė  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi mokykla paruošė įspūdingą programą, skatinančią mokinių dalyvavimą, kompetencijų tobulinimą ir tarptautiškumo ugdymą, kurie ypač svarbūs formuojant šiuolaikinio žmogaus asmenybę.

Pirmoji projekto diena prasidėjo mokinių susipažinimu, savo šalies/miesto/mokyklos pristatymu, logotipo konkurso rezultatų aptarimu ir interpretacija. Mokiniai dirbo mišriose grupėse, kad galėtų arčiau susipažinti su bendraamžiais iš kitų šalių ir pasidalytų savąja patirtimi. Dienos pabaigoje jau visi sėdėjome prie bendro stalo ir mėgavomės ne tik vienas kito draugija, bet ir turtingais skoniu  turkiškais patiekalais.

Antrosios projekto dienos veiklų metu mokiniai susipažino su pagrindinėmis projekto sąvokomis, aptarė mokytojų/mokinių/tėvų vaidmenis savo mokyklose, porose aptarė situacijas, susijusias su dalyvavimu mokyklos gyvenime.

Trečiąją dieną mokiniai, remdamiesi žiniomis ir medžiaga iš ankstesnių savaitės veiklų, grupelėse kūrė teiginius, kurie padėtų atskleisti mokinių dalyvavimo mokyklos gyvenime atvejus ir galimybes.  Vėliau teiginiai buvo aptarti visų mokinių ir demokratišku balsavimu įtraukti į bendrą projekto klausimyną, kuris bus naudojamas kiekvienoje šalies partnerės mokykloje, siekiant išsiaiškinti mokinių dalyvavimą mokyklų gyvenime ir kiek demokratiškos yra mūsų mokyklos mokiniams Europoje. Dieną vainikavo kultūrinė pažintinė išvyka laivu Bosforo sąsiauriu, atvėrusi nuostabius Stambulo kraštovaizdžius ir istorinius paminklus.

Ketvirtoji diena buvo skirta pažinti Stambulo istorinę pusę. Lankėmės Sultanahmedo rajone, kuris žavėjo savo kultūra, serialuose matytais pastatais, kosmopolitiška atmosfera. Topkapi sultonų rūmai, Mėlynoji Mečetė, Šv. Sofijos soboras, vėliau tapęs mečete, Galata bokštas, Didysis Turgus – tai tik keletas iš Stambulo aplankytų vietų, kurias galėjome ne tik pamatyti, bet ir pajusti islamo papročius bei Osmanų imperijos didybę.

Penktąją dieną buvo jau šiek tiek liūdniau, nes supratome, kad netrukus teks išsiskirti su naujais draugais ir grįžti prie įprastų kasdienių veiklų. Visi kartu aptarėme savaitės veiklas, įgytą patirtį, juokėmės iš jau bendrų prisiminimų ir patirtų nuotykių. Dalyvavome sertifikatų įteikimo ceremonijoje, bendrai leidome laiką su kitų šalių dalyviais, kurie tapo artimi lyg šeima.

Savaitė prabėgo labai greitai, tačiau grįžome turtingesni žiniomis, labiau pasitikintys savimi, patobulinę įgūdžius ir kompetencijas. Grįžome AKTYVESNI ir atviri kitoms kultūroms, religijai, papročiams. Grįžome tapę Europiečiais.

Galerijoje – autorių nuotraukos

Projekto koordinatorė Jūratė Rudminienė

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE