Elektrinius piemenis vogė ir vogs?

Rugsėjo viduryje plačiai nuskambėjusi istorija apie Telšių r. sulaikytus du elektrinių piemenų vagis neseniai sulaukė gražaus istorijos tęsinio: policijos komisariatas apdovanojo dvi moteris, padėjusias sulaikyti nusikaltėlius. Nepaisant aktyvios gyventojų pozicijos, elektrinių piemenų vagys ir Telšių, ir kaimyniniuose rajonuose siautėti nesiliauja.

Rugsėjo 15 d. dvi Varnių miestelio gyventojos sulaikė ir policijai perdavė 18 ir 21 metų amžiaus įtariamuosius. Jie kėsinosi įsilaužti į Miežeinių k. ganykloje esančią metalinę dėžę ir iš jos pasisavinti ten buvusius elektrinį piemenį ir akumuliatorių. Kaip vėliau teigė viena iš moterų, važiuodama pro šalį kaimynės ganykloje ji pastebėjo nepažįstamus asmenis. Įtarusi, kad tai gali būti vagys, apie tai nedelsdama pranešė savininkei ir policijai. Bendromis pastangomis nusikaltėliai buvo sulaikyti, dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

Atsidėkodami iniciatyvioms moterims, rugsėjo 25 d. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas bei policijos kapelionas Remigijus Saunorius Varnių miestelio gyventojoms Linai ir Valei pareiškė padėkas.

Tačiau nei sulaikius galimus elektrinių piemenų vagis, nei apdovanojus tai atlikti padėjusias vietos gyventojas tokio pobūdžio nusikaltimai nesiliauja. Tiesiog šių apdovanojimų išvakarėse elektrinių piemenų ir akumuliatorių ganyklose pasigedo Telšių r. Smil-
gių k. ūkininkė bei kaimyninio Mažeikių r. Paviliotės k. gyventojas. Pirmuoju atveju padaryta 200, antruoju – 100 Eur žala.

Po to, kai buvo sulaikyti du jaunuoliai, galimai vogę elektrinius piemenis, „Ūkininko patarėjas“ raštu kreipėsi į Telšių apskrities PK spaudos atstovę. Teiravomės, ar dažnai tokie nusikaltimai nutinka, kaip pavyksta išaiškinti nusikaltėlius, galbūt patys ūkininkai kalti dėl prastai saugomo turto. Deja, iki šiol jokio atsakymo iš Telšių PK nesulaukėme.

Juozas SKRIPKAUSKAS, „ŪP“ korespondentas

image001

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE