Gimnazijoje „surūkyta“ paskutinė cigaretė

Minint pasaulinę dieną be tabako, gegužės 28 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje jaunieji policijos rėmėjai, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) pareigūnai bei policijos bičiulis AMSIS kvietė visus mokinius bei mokytojus prisijungti prie akcijos „Cigaretę keisk į saldainį“.

Šią dieną rūkantieji buvo skatinami nerūkyti, o turimas cigaretes iškeisti į saldainius. Pareigūnai susitikimo metu priminė apie rūkymo daromą žalą bei apie tai, jog Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. balandžio 23 d. priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. Nuo gegužės 1 d. nustatyta administracinė atsakomybė už šį pažeidimą. Nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtraukia baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Akcija, kurios tikslas – apsaugoti jaunimą nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių ir ekonominių problemų, baigėsi eisena aplink Sūduvos gimnaziją. Renginio kulminacija – simbolinės cigaretės sudeginimas. Gimnazijos direktorius linkėjo nerūkantiems niekuomet nepradėti rūkyti, o rūkantiems – atsisveikinti su šiuo įpročiu.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE