Į laisvę išleidžiamiems priklausomybių turintiems nuteistiesiems siūlys vaistus nuo perdozavimo

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos nuo šių metų spalio mėnesio 1 dienos sudarys galimybę į laisvę išleidžiamiems ir priklausomybių turintiems asmenims gauti naloksono rinkinius – vaistus nuo opioidinių narkotinių medžiagų perdozavimo. Užsienyje ir Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad neretai narkotinių medžiagų perdozuoja neseniai laisvės atėmimo įstaigas palikę asmenys. Skubios pagalbos medikamentas – naloksonas – tokiais perdozavimo atvejais gali išgelbėti gyvybę.

„Situacija bausmių vykdymo sistemoje dėl priklausomybių turinčių asmenų motyvavimo, gydymo ir reabilitacijos yra akivaizdžiai netenkinanti, todėl būtini kompleksiniai sprendimai, paremti ekspertinėmis-praktinėmis įžvalgomis, o taip pat ir užtikrinti tvariu projektų finansavimu. Dar vienas iš žingsnių – Kalėjimų departamente patvirtinta tvarka, pagal kurią bausmę atlikusiems nuteistiesiems, turintiems priklausomybių ir išleidžiamiems iš įkalinimo įstaigos į laisvę, bus išduodami skubios pagalbos vaistų nuo perdozavimo rinkiniai, galintys išgelbėti gyvybę perdozavus narkotinių medžiagų“, – sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Kalėjimų departamentas yra pasirengęs finansuoti tokių naloksono rinkinių nuo spalio 1 dienos dalijimą jų pageidaujantiems laisvės atėmimo vietas paliekantiems asmenims. Dėl pagalbos ir darbo su priklausomybių turinčiais žmonėmis, žalos mažinimo priemonių, Kalėjimų departamentas konsultuojasi su specialistais, nevyriausybinių organizacijų atstovais bei ekspertais.

Kalėjimų departamento prie LR Teisingumo ministerijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE