Iš Sūduvos kilęs menininkas dr. Audrius Plioplys grįžo pristatyti savo kūrybą ir kurti protėvių krašte

Marijampolės savivaldybėje lankėsi dr. Audrius Plioplys – Čikagoje gyvenantis ir savo medicininiais išradimais ir kūryba garsėjantis lietuvių kilmės neurologas bei menininkas.

Su iš Sūduvos kilusiu medicinos mokslų daktaru ir menininku Audriumi Pliopliu, susitiko savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Kraštietis dr. A. Plioplys, kuriantys išskirtinius meno kūrinius, lankosi su kilnia misija – organizuoti jubiliejines savo kūrybos parodas protėvių krašte, susitikti su kraštiečiais ir kartu su Marijampolės kultūros centru pradėti įgyvendinti projektą – meninę instaliaciją prie Varnupių piliakalnio, skirtą prof. Marijos Gimbutienės 100-mečiui.

Vicemeras A. Visockis dėkojo dr. Audriui Pliopliui už sugrįžimą į savo gimtąjį kraštą pasidalinti savo kūrybos lobynais, pristatyti savo meninę ir mokslinę veiklą, garsinančią Lietuvą ir Sūduvos kraštą pasaulyje bei inicijuojamus renginius ir projektus Marijampolėje.

Susitikimo metu A. Plioplys pabrėžė, kad jam svarbu sugrįžti į savo protėvių žemę, pasidalinti savo kūryba, kurioje jis sujungia mediciną ir meną, prisidėti prie istorinių vertybių išsaugojimo ir gimtojo krašto kultūros kūrimo bei stiprinti bendrystę su savo krašto žmonėmis.

Marijampolės kultūros centro specialistė Ona Surdokienė  trumpai pristatė Kultūros centro parengtą  ir vykdomą projektą „Pasaulio sūduviečiai“,  kurio metu ir vyks meninės instaliacijos pristatymas, renginiai, skirti kraštiečio mokslininko-menininko Audriaus Plioplio 70-mečiui, bus organizuojamos parodos, susitikimai bei kiti  kūrybiniai projektai, kurie pasklis po Sūduvą.

Kaip sakė pats mokslininkas-menininkas A. Plioplys, jis labai džiaugiasi, kad gali Marijampolei padovanoti šią ypatingą meninę akmenų instaliaciją, kuri imituos senovės baltų laidojimo vietą, o ant akmenų menininkas kurs rankomis pieštus raštus.

Rugsėjo 14 d. Marijampolės Kultūros  centre vyks jubiliejinis renginys, skirtas  dr. Audriaus Plioplio 70-mečiui, kurio metu bus surengtas performansas „Protėvių takais“, pristatoma meninė instaliacija „Protėviams atminti” bei paroda „Sibiro sielos“.

Rugsėjo 22 d. prie Varnupių piliakalnio vyks  dr. Audriaus Plioplio inicijuoto projekto – meninės instaliacijos, kurios įgyvendinimui marijampoliečiai ir bendruomenės jau suvežė nemažą dalį akmenų, skirtos  prof. Marijos Gimbutienės 100-mečiui, pristatymas.

Performansas ,,Protėvių takais"
Performansas ,,Protėvių takais” / Organizatorių nuotr.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE