Kaip įsirengti lietvamzdį sodo namelyje?

Nedaug namų gali išsiversti be vandens drenažo sistemos. Be latakų, lietus ir sniegas, tekantis nuo stogo, susitelkia dirvoje ir taip sudaro grėsmę namo pamatų tvirtumui. Su metaliniais ar plastikiniais latakais ir kanalizacijos vamzdžiais šios problemos galima visiškai išvengti.

Lietvamzdžių pasirinkimas sodo namelyje

Įvairių tipų ir paskirties sodo namams reikalingas sandarus stogas. Bet mes taip pat turime pagalvoti apie vandens nutekėjimą nuo jo. Tai, kad sodo namas nėra pagrindinis gyvenamasis pastatas, nereiškia, kad vanduo turėtų tekėti žemyn sienomis.

Latakų medžiaga

Sodo namelyje gali būti įrengti latakai, pagaminti iš įvairių medžiagų: plieno, PVC aliuminio. Dėl ekonominių priežasčių plastikiniai latakai yra geras pasirinkimas – jie yra pigiausi tarp turimų medžiagų ir tuo pačiu stiprūs ir patvarūs.

Kitas svarbus klausimas yra tai, kad PVC žaliava yra atspari oro sąlygoms ir todėl nereikalauja priežiūros. Puikus sprendimas taip pat yra latakai, kurių kraštas pasukamas į vidų. Toks drenažas efektyviai nusausina lietaus vandenį ir tuo pačiu neleidžia jam persipildyti svarbiausiuose taškuose.

Kaip pasirinkti lietvamzdžių dydį

Latakų sistema efektyviai nusausins lietaus vandenį tik tuo atveju, jei jo komponentai – latakai ir kanalizacijos vamzdžiai, bus tinkamo dydžio. Žinoma, yra tinkama drenažo parametrų skaičiavimo formulė, tačiau mažam stogui, kurio plotas yra apie 50 m², tiks latakai, kurių skersmuo yra 125 mm, ir drenažo vamzdžių – 90 mm.

Drenažo sistema turi būti sureguliuota taip, kad liūčių metu į jį tekantis vanduo nepersipildytų per latako kraštą, o kanalizacijos vamzdis neužsipildytų iki viršaus. Per didelis vandens slėgis, tekantis per siaurais vamzdžiais, gali atlaisvinti drenažo jungtis. Todėl mažų namelių stogams labiau tiks maži latakai su pusapvaliu skerspjūviu.

Lietaus nuvedimo sistema – kaip ją sumontuoti?

PVC latakų atveju būtina atsižvelgti į tai, kad tai yra medžiaga, kurią stipriai veikia temperatūros pokyčiai – karštu oru ji plečiasi ir susitraukia, kai temperatūra nukrenta. Latakų sistemų gamintojai naudoja sprendimus, kurie pašalina šio reiškinio poveikį – prieš montuojant latakus pakanka perskaityti instrukcijas ir jomis vadovautis). Taip pat turėtume prisiminti apie poreikį išlaikyti nuolydį link nutekėjimo.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE