Kaip išvengti pavojaus, susidūrus su agresyviu šunimi? Gyvūnų psichologės patarimai

Vis dažniau spaudoje pasitaiko pranešimų apie šunis, kurie atakuoja žmones. Kodėl „geriausias žmogaus draugas“ staiga ima pulti? Vokiečių gyvūnų psichologė Julia Blüher paaiškino portalui T-online.de ptokių atvejų riežastis ir patarė, kaip apsisaugoti.

Kodėl šunys užpuola žmones?

Blogiausias scenarijus kiekvienam šunų augintojui, kokį tik gali įsivaizduoti: savas šuo negyvai sukandžiojo žmogų. Kodėl tokių atvejų vis pasitaiko?

„Šunys yra medžiokliniai gyvūnai. Kiekvieną atskirą atvejį reikia išanalizuoti konkrečiai. Negalima visiems taikyti vienodo vertinimo, – aiškina ekspertė Blüher. – Daugumoje atvejų šuo stengiasi apginti savo bandą – šeimininką ar jo šeimą – arba savo teritoriją. Arba šuo ginasi pats, kai su juo neteisingai elgiamasi. Kai kas nors puola ant jų nugaros arba demonstruoja atvirus nasrus, dauguma šunų atakuoja instinktyviai, nes toks elgesys priklauso jų medžioklinei elgsenai. Apskritai šunys nužudo žmones labai retai, kur kas dažniau būna atvirkščiai“.

Ar yra iš prigimties agresyvių šunų?

„Agresija ne visada vertintina neigiamai. Gyvūnijos pasaulyje ji yra reikalinga, kad būtų galima aiškiai ir greitai išspręsti konfliktus, – sako gyvūnų psichologė. – Yra tokių šunų veislių, kurių dirglumo riba agresijos atžvilgiu yra palyginti žema, tačiau žmogus iš esmės gali kiekvieną šunį paversti savo ginklu. Teisybė, kai kurios šunų veislės vien dėl jų stiprios kandimo jėgos yra pavojingesnės už kitas“.

Kaip reaguoti į agresyvų šunį?

Ekspertė patarė, kaip elgtis, kai išėję pasivaikščioti sutinkate palaidą agresyvų šunį Būtina įsidėmėti tris dalykus:

1. Venkite akių kontakto su šunimi,

2. Nedarykite jokių staigių judesių.

3. Neerzinkite šuns.

Kaip suvaldyti savo šunį?

Jeigu jūsų asmeninis šuo demonstruoja agresyvų elgesį, kreipkitės pagalbos į profesionalą. „Iškart liaukitės daryti tai, kas šunį provokuoja. Daugiau neeksperimentuokite ir kreipkitės pagalbos į gerą gyvūnų psichologą ar dresuotoją“, – pataria Blüher.

Kada prasminga dėti antsnukį?

„Antsnukis visada yra prasmingas, kai reikia apsaugoti šuns aplinką arba patį šunį“, – sako gyvūnų psichologė.

Vis dėlto šuns šeimininkas, pasirinkęs šį metodą, turi žinoti vieną dalyką. „Prieš uždedant antsnukį, šuo turi būti specialiai tam treniruojamas, kitaip šuo antsnukį laikys ne tik nemaloniu, bet ir bausme jam“.

„Iš principo reikia įsidėmėti: stenkitės išlikti ramūs, kai prie jūsų artėja šuo. Laimei, daugumoje atvejų galioja posakis, kad jis nori tik pažaisti“, – priduria gyvūnų psichologė Blüher.

Šaltinis https://www.alfa.lt/straipsnis/50284219/kaip-isvengti-pavojaus-susidurus-su-agresyviu-sunimi-gyvunu-psichologes-patarimai 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas