Kaip nesuklysti renkantis minkštus baldus?

Baldų pasirinkimas gali tapti tikru iššūkiu. Visų pirma tai ilgalaikė ir nepigi investicija, kadangi baldus naudosite ne vienerius metus, todėl natūralu, kad norima nepadaryti klaidų ir išsirinkti kokybišką, ilgai tarnausiančią prekę. Tikriausiai nerasite namų, kuriuose nebūtų minkštų baldų. Tai sofos, foteliai, pufai, minkšti kampai ir kt. Šių baldų pasiūla rinkoje taip pat labai didelė, todėl renkantis prekę gali iškilti įvairiausių klausimų: kuo skiriasi medžiagos, iš ko pagamintas kamšalas, ar norimi baldai kokybiški ir pan. Internetinės parduotuvės, prekiaujančios minkštais baldais, b-a.eu atstovas M. Meliešius pasidalino keliais patarimais, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite tinkamiausius baldus Jūsų kambariui.

Nuspręskite, kokių baldų norite

Minkšti baldai, kaip ir bet kurie kiti baldai gali būti labai skirtingo stiliaus: itin modernaus iki paprasto klasikinio. Todėl turite apsispręsti, kokio stiliaus ir kiek baldų Jums reikia. Jeigu planuojate kambaryje statyti kelis minkštus baldus, pavyzdžiui sofą ir fotelius, rekomenduojama rinktis baldus iš minkštų baldų kolekcijų, kadangi tokie baldai derės tarpusavyje. Jeigu statysite tik vieną baldą, tuomet jį galite rinktis individualiai. Svarbiausia kad jis derėtų su bendru kambario interjeru ir kitais baldais.

Kitas patarimas, kurio nereikėtų pamiršti – minkštus baldus rinkitės pagal savo kambario dydį. Baldams turi būti pakankamai vietos, taip pat turite palikti patogius tarpus tarp baldų praėjimui. Pasirinkę per daug didelius ir masyvius baldus perkrausite kambarį ir jame bus nepatogu leisti laiką. Baldai taip pat turi patikti. Baldų mados keičiasi kiekvienais metais, rinka dažnai pasiūlo labai ekstravagantiškų variantų. Jeigu įtariate, kad modernus sprendimas gali pradėti erzinti, rinkitės klasikinį sofos ar fotelio variantą. Prie klasikinių baldų daug lengviau priderinti kitas interjero detales.

Kaip įvertinti kokybę?

Gali būti šiek tiek sudėtinga įvertinti minkštų baldų kokybę, ypač jeigu perkate prekę internetu, tačiau pasinaudoję keliais patarimais išsirinksite tikrai kokybišką prekę. Pagrindiniai elementai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį: rėmas, spyruoklės, užpildas, medžiaga aptraukianti paviršių.

Rėmas – tai karkasas, laikantis užpildą ir aptrauktas medžiaga. Siekiant, kad baldas ilgai tarnautų, rėmas turi būti tvirtas. Minkštų baldų rėmų gamybai gali būti naudojamos įvairios medžiagos, tačiau mediena visuomet yra geriausias pasirinkimas, kadangi tarnaus ilgą laiką. Reikėtų atkreipti dėmesį ar rėmas  negirgžda ir nekliba. Tai gali būti prastos surinkimo kokybės rodiklis.

Spyruoklės suteikia minkštiems baldams elastingumo efektą, tačiau ne visuose balduose jos yra. Spyruoklės gali būti skirtingų rūšių, todėl gali skirtis spyruoklių kaina. Pagrindinė taisyklė – spyruoklės neturi išlįsti į išorę, taip pat jos neturi liestis su rėmu. Atsisėdus ant sofos ar fotelio, spyruoklės neturi skleisti jokių garsų. Jeigu yra priešingai ir spyruoklės girgžda arba cypia, tai gali būti brokas.

Užpildui dažniausiai naudojami įvairių rūšių porolonai ir panašios medžiagos. Kuo tankesnis porolonas, tuo mažiau jo tarpuose yra oro. Jeigu sofa ar fotelis ar dekoratyvinės pagalvėlės po kurio laiko praranda formą ar susiraukšlėja, tai reiškia kad užpildui panaudotas prastos kokybės porolonas.

Minkšto baldo paviršių dengianti medžiaga atlieka dvi funkcijas. Visų pirma – suteikia baldui estetinę išvaizdą. Kita funkcija – išlaiko ir apsaugo užpildą. Medžiagas reikėtų rinktis pagal kokybę ir atsparumą nusidėvėjimui. Didėlė kaina nebūtinai gali reikšti aukštą kokybę. Medžiaga gali būti brangi, nes jos raštas yra itin madingas šį sezoną, todėl rinkitės atidžiai. Įvertinkite, koks yra medžiagos atsparumas dėmėms ir purvui, nes nuo to priklauso, ar sudėtinga bus tokią medžiagą valyti.

Visas aptartas savybes gali būti sunku įvertinti, ypač jeigu baldai perkami internetu. Todėl gavę užsakytą prekę nesidrovėkite, ir ją atidžiai apžiūrėkite ir įvertinkite gaminio kokybę. Jeigu abejojate ar pastebėjote broką, visuomet galite susisiekti su internetinės parduotuvės konsultantu, kuris pakonsultuos ir padės priimti tolimesnį sprendimą.

Internetinėje parduotuvėje b-a.eu pirkėjams siūloma daugiau nei 908 pozicijų minkštų baldų kategorijoje. Taip pat pirkėjų patogumui galima rinktis iš įvairių medžiagų, todėl nesunkiai priderinsite baldą prie norimo kambario interjero. Kokybiškų sofų, sofų – lovų kainos prasideda nuo 300 Eur ir gali siekti 700 Eur, todėl nepriklausomai nuo biudžeto, kiekvienas pirkėjas ras sau tinkamą prekę.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas