Nors gali atrodyti, kad rūpintis savo įranga yra sudėtinga ir užima daug laiko, tai labai svarbu, norint išnaudoti visą jos eksploatavimo laikotarpį, sutaupyti laiko ir pinigų. Reguliari techninė priežiūra ir laiko skyrimas įrankiams duos jums daug naudos. Tad kaip prižiūrėti įrankius, kad jie tarnautų dar ilgai?
Palaikykite įrangos švarą
Įrangos švaros palaikymas neapsiriboja vien estetika. Reguliarus įrangos valymas padeda išvengti erozijos, dėl kurios gali susidėvėti dalys. Taip pat galima išvengti mažesnių įrangos dalių užsikimšimo. Purvas, riebalai ir nešvarumai gali prisidėti prie greitesnio įrangos nusidėvėjimo. Žinoma, kuo kokybiškesni įrankiai, tuo atsparesni jie bus nešvarumams – tokią įrangą galite rasti Toolstoje.
Įsitikinkite, kad kiekvieną kartą baigę naudoti įrankius juos išvalote. Kiekvieno įrankio valymo metodai skiriasi, tačiau dažniausiai kasdienis valymas gali būti paprastas – nuvalykite purvą ir dulkes nuo korpuso. Toks paprastas dalykas neleis dalelėms kauptis ir patekti į vidinius įrankio mechanizmus. Siauresnėse vietose, pavyzdžiui, filtruose, dulkes galima pašalinti keliais suspausto oro purslais.
Pasirūpinkite tinkama laikymo vieta
Gerai organizuota ir prižiūrima įrankių laikymo sistema yra būtina. Ji ne tik padės išlaikyti geros būklės įrankius ir juos lengvai rasti, bet ir pagerins bendrą darbo vietos išvaizdą bei organizuotumą.
Visada laikykite įrankius sausoje aplinkoje. Drėgnoje ir nešvarioje vietoje mechaniniai įrankiai gali surūdyti ir apsilupti, o elektriniuose įrenginiuose gali suprastėti elektrinių komponentų kokybė ir pasireikšti detalių rūdijimas.
- Niekada nelaikykite įrankių ant grindų. Yra keletas įrankių laikymo sistemų variantų: krepšiai, stalčiai, dėžės ar lentynos.
- Investuokite į kokybiškas įrankių dėžes. Ši investicija padės išlaikyti darbo įrankius surūšiuotus ir lengvai randamus.
- Darbo įrankius laikykite prieinamoje vietoje. Kai reikės jais pasinaudoti, neteks gaišti laiko jų paieškoms.
Naudingas būdas laikyti smulkius įrankius – lentyna. Jei turite galimybę, elektrinius įrankius laikykite jiems skirtame dėkle arba originalioje pakuotėje. Į įrankių dėžes taip pat galite įdėti silikagelio pakuotes, kad sulaikytumėte drėgmės perteklių ir išvengtumėte korozijos.
Antikoroziniai įdėklai yra geriausias būdas apsaugoti įrankius, jei nusprendėte naudoti įrankių dėžes. Pridėkite juos ir prie stalčių ar įrankių dėžių, kad užtikrintumėte geresnę apsaugą. Elektrinius įrankius garaže taip pat galite saugiai laikyti naudodami pakabinimo lentą.
Reguliariai tikrinkite įrangos veikimą
Laukti, kol kas nors suges, ir tik tada tai taisyti, tikrai nėra geriausias būdas. Jei norite, kad jūsų įranga tarnautų ilgai, turite žinoti, kai tik pradeda kilti problemų. Patariama reguliariai tikrinti įrangos veikimą, o vos pastebint nesklandumų, kreiptis pagalbos į profesionalą.
Nustatyti įrankių techninės priežiūros tvarkaraščius – puikus būdas išvengti įprastų užduočių praleidimo. Stebėdami, kaip dažnai įrankiai naudojami, galite lengvai suspėti atlikti įprastas profilaktinės techninės priežiūros užduotis.
Periodiškai apžiūrėkite elektrinius įrankius, ar nėra nusidėvėjimo ar pažeidimo požymių. Ypatingą dėmesį skirkite maitinimo laidams. Jei pastebėjote nutrūkusią izoliaciją ar atsikišusius laidus, nedelsdami pateikite laidą sutaisyti arba pakeisti profesionalui, nebent turite patirties tai padaryti patys. Pažeisti maitinimo laidai gali sužaloti nuo elektros smūgio arba net sukelti gaisrą. Be to, patikrinkite laido antgalius, ar jie nėra sulenkti arba atsilaisvinę. Jei tokių yra, taip pat pataisykite arba pakeiskite.
Valydami elektrinius įrankius ar atlikdami bet kokius remonto darbus visada ištraukite juos iš elektros tinklo, kad išvengtumėte elektros smūgio pavojaus. Taip pat patartina juos atjungti nuo elektros tinklo, kai nenaudojate.
Laikykite akumuliatorius tinkamos būklės
Belaidžiai, akumuliatoriniai įrankiai yra patogūs ir nešiojami, todėl tapo labai populiarūs tiek tarp rangovų, tiek tarp namų savininkų. Norint, kad jie veiktų efektyviai ir veiksmingai, būtina prižiūrėti jų akumuliatorius.
Akumuliatoriai išlieka maksimaliai darbingi, jei kartą per porą savaičių juos visiškai įkraunate, o paskui visiškai iškraunate. Neleiskite akumuliatoriams ilgesnį laiką stovėti nenaudojamiems. Stenkitės naudoti akumuliatorius bent kartą per dvi savaites.
Prižiūrėkite akumuliatorius valydami kontaktus vatos tamponais ir alkoholiu. Akumuliatorius, kurių kurį laiką nenaudosite, laikykite sausoje, švarioje vietoje, apsaugotoje nuo per didelio karščio.
5S sistema
Organizuotumas yra raktas į nepriekaištingą įrankių priežiūrą. Žinodami, kur yra jūsų įrankiai ir kada juos reikia aptarnauti, padidinsite visos veiklos efektyvumą.
Vienas iš geriausių įrangos tvarkymo metodų yra 5S sistema. 5S sistema yra plačiai naudojamas japonų metodas, skirtas atsargų valdymui gerinti. Atsižvelgdami į šiuos 5 žodžius galite patobulinti savo veiklą ir pagerinti įrankių valdymą:
- Rūšiuoti (sort)
- Nustatyti (set)
- Blizginti (shine)
- Standartizuoti (standartize)
- Palaikyti (sustain)
Nors 5S sistemoje daug dėmesio skiriama fiziniam įrankių tvarkymui, šią filosofiją galima dar labiau išplėsti, pasitelkiant technologiją. Taip būtų galima lengvai stebėti įrankių informaciją, naudojimą ir kitus aspektus.