Kandidato žodis. Gintaras Skamaročius

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Marijampolės rinkiminėje apygardoje Centro partijos „Gerovės Lietuva“ iškeltu kandidatu Gintaru Skamaročiumi.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Paminėsiu keletą:

 1. svarbiausia – iš daugumos žmonių ilgam atimtas pasitikėjimas Seimo, vyriausybės nariais bei kitais „senais“ politikais ir Valstybe, savo galimybėmis ir teisėmis, noras dirbti „daugiau nei priklauso“. Netekome dalies brangiausio turto – žmonių, jų galėtų duoti kūrinių, kasdienio darbo ar šypsenų – emigracija ir demografinė situacija – tai ypač skaudus atsakas buvusiems politikams, o mums būsimiems – iššūkis, kurį turėsime įveikti.
 2. socialinių skirtumų ir skurdo didėjimas (pagal šį rodiklį Marijampolės apskritis Lietuvoje yra prasčiausioje padėtyje),
 3. gimstamumo mažėjimas (vaikų iki 14 m. amžiaus dalis yra pati mažiausia ir greičiausiai mažėjanti visoje Lietuvoje),
 4. žmonių nuvertinimas, supriešinta bendruomenė, ypač teatre, ligoninėje ir kitose įstaigose;
 5. sumažinta Marijampolės, kaip miesto garbė ir galia, teisė būti (tiesiogiai renkamo) tikro regiono centru.
 6. uždarinėjamos įmonės, bedarbystė;
 7. prarandamos galimybės gauti lėšų iš ES ir valstybės programų, chaosas (ar nusikaltimai) su geležinkelio, autostrados ir kitų didžiųjų projektų planavimu, jų kaitaliojimu, milijardinių lėšų švaistymu – pvz. Rail Balticos 2 vėžės , kurias bando naujai statyti vėl kitoje vietoje.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Nepasitikiu nevykdomų pažadų dalintojais, ypač nukopijuotais kitų žmonių darbais ar pasiūlymais programose. Tai nedaro įspūdžio, ypač, kai jų nešiotojai patys jų nesupranta ar viena sako, kita daro. Visus konkurentus pirmiausiai vertinu tik pagal jų veiklą ir poelgius, ypač neformalioje aplinkoje.

Iš esmės pritariu toms sąžiningai „savimi“ nešamoms idėjoms, kurias ir savo rinkimų programoje išskyriau kaip svarbesnes, mano jau anksčiau pradėtas kelti.  Būsiu dėkingas tiems iš įvairių Lietuvos vietovių patekusiems Seimo nariams, kurie nebijodami savo partijų vadovų paliepimų sutiks bendradarbiauti jas įgyvendinant, šalinant paminėtas problemas, t.y. siekti:

 • sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų atnaujinimo, viešųjų paslaugų prieinamumo, eilių ir protegavimų panaikinimo, nemokamų ugdymo ir mokymo priemonių moksleiviams suteikimo, mokymo ir studijų programų suderinamumo, tikslinio finansavimo ir sąlyginio kreditavimo;
 • mažinti socialinę ir regioninę nelygybę, atskirtį, skurdą, patvirtinant palaikomo augimo (PA) gyvenamuosius centrus, naujakurių ir visuomenei naudingų darbų programas, progresinių ir regioninių mokesčių sistemas, kad Lietuva išliktų ir augtų visoje šalyje;
 • daugiau teisių žmonėms – tiesiogiai renkamos savivaldos seniūnijoms bei Sūduvos ir kitiems kraštams (regionams);
 • jaunimo verslumo, ūkio, ypač SVV skatinimo sistemos, aukštesnės pridėtinės vertės produktų kūrimo bei spartesnio atlygio augimo, tiesti kelius į Lietuvą pažangioms investicijoms;
 • globalioje erdvėje ginti nacionalinius interesus bei išteklius, lietuvių teises ir paveldą;
 • tarptautiniuose mainuose – išsaugoti ir padėti susigrąžinti lietuvišką tapatybę, skleisti lietuvių kalbos ir kultūros grožį, pasiekimus, didinti draugų-partnerių ratą, stiprinti eksportą ir blaivią užsienio politiką;
 • atnaujinti teisinį reguliavimą ir antikorupcinę politiką, ypač įžūliam stambiam grobstymui ir protegavimui sustabdyti, Valstybės ištekliams ir programoms suvaldyti.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Marijampolės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE