Karikatūros parodos atidarymas bibliotekoje

2021 m. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka mini 100 m. sukaktį. Atskleidžiant ir įprasminant praėjusio 100-mečio literatūros, meno ir kultūros pokyčius Lietuvoje bei aktualizuojant bibliotekos kūrimosi pradžią kviečiame liepos 8 d. 17.00 val. į garsaus Lietuvos karikatūristo Edmundo Unguraičio parodą „Ech, ko tik nebuvo!”.

Karikatūrose lengvi tušo bei akvarelės potėpiai, grakščiai paliktos autoriaus pieštuko žymės liudija apie inteligentišką, o kartais iš koto verčiančią tarpukario visuomenės kultūrą. Parodai medžiaga surinkta iš Marijampolės apskrities savaitinio iliustruoto laikraščio „Šešupės bangos” leidžiamo 1925 – 1928 m. Laikraštis rašė švietimo, kultūros, socialiniais klausimais, informavo apie Marijampolės įvykius, spausdino grožinės literatūros kūrinius.

Tarpukariu gyvenusieji turėjo savitą gyvenimo ritmą, kuris, žvelgiant iš šiandieninės perspektyvos, atrodo skamba lyg iš kitos operos ar spektaklio kalbančio svetima kalba. Būtent tokia yra ir ši paroda – „Ech, ko tik nebuvo!” – pasakojanti apie tai, kaip buvo anuomet.

Vieta: Viešosios bibliotekos Didžioji salė (II aukštas), Vytauto g. 22

Maloniai kviečiame apsilankyti.

,,Ech, ko tik nebuvo" karikatūrų paroda
          ,,Ech, ko tik nebuvo” karikatūrų paroda / Organizatorių nuotr.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE