Kelionė su Prezidente į Laplandiją – globos namų vaikams

Artėjant gražiausioms metų šventėms Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą”, pagrindinis šalies portalas „DELFI” ir lietuviška įmonė „NORFA” suvienijo jėgas ir susitelkė į socialinę atskirtį mažinti siekiančią iniciatyvą „Misija Laplandija”.

Akcija ragino prisijungti visus šalies vaikus ir padovanoti nepamirštamas Kalėdas tiems, kurie smagiausias metų šventes priversti sutikti globos institucijose. Į Prezidentės kvietimą piešti vaikų globos namų auklėtiniams dedikuotus kalėdinius piešinius ar atvirukus ir taip suteikti jiems galimybę keliauti į Laplandiją, atsiliepė daugybė šalies vaikų.

Gauta daugiau nei 2000 laiškų. Piešiniais ar atvirukais išreikštų linkėjimų laimėti sulaukė visi 94 šalyje veikiantys ir specialiame akcijos žemėlapyje pažymėti globos namai. Išskirtinė galimybė skristi į Laplandiją ir susitikti su Kalėdų Seneliu bei iniciatyvą globojančia Lietuvos Prezidente dovanojama vaikams, kurių globos namai įsikūrę visuose 10 Lietuvos apskričių.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą” ambasadoriui Donatui Montvydui burtais ištraukus 10 atsiųstų piešinių, paaiškėjo, kad ten vyks vaikai, kuriuos globojaKlaipėdos vaikų globos namai „Smiltelė”, bendruomeninis pagalbos centras vaikams MažeikiuoseTauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis”, Kėdainių vaikų globos namai „Saulutė”, VšĮ „Marijampolės vaiko tėviškės namai”, Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namai, Anykščių rajone esantys Aulelių vaikų globos namai, taip pat Šalčininkų rajono, Kuršėnų ir Alytaus vaikų globos namai.

Lėktuvas į Laplandiją kils gruodžio 4-ąją. Tą dieną 100 globos namuose augančių vaikų, lydimų Prezidentės D. Grybauskaitės ir kampanijos „Už saugią Lietuvą” ambasadorių, susitiks su Kalėdų Seneliu. Šalies vadovė drauge su globos namų auklėtiniais Kalėdų Seneliui perduos visos Lietuvos vaikų kurtus kalėdinius piešinius ir atvirukus. Visi konkurso dalyviai sulauks dovanų – paties Kalėdų Senelio laiško.

Nuotraukų autorystė: DELFI / Šarūnas Mažeika

Nuotraukose: Kampanijos „Už saugią Lietuvą” ambasadorius Donatas Montvydas burtais renka laimingus vaikų piešinius.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.