Kraštiečio iniciatyva muziejui padovanotas partizanų vado Sergijaus Staniškio portretas

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje, kraštiečio Valdo Molevičiaus iniciatyva perduotas Lietuvos kariuomenės kpt. Sergijaus Staniškio, legendinio partizano, paskutinio Pietų Lietuvos partizanų srities vado, portretas, kurį, pagal Airijos lietuvių užsakymą, nutapė žymus airių dailininkas Tom Byrne.

Kūrinio perdavime Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejui dalyvavo Egidijus Meilūnas, LR užsienio reikalų viceministras, buvęs ambasadorius Airijoje, idėjos iniciatoriai ir rėmėjai: Valdas Molevičius, kun. Egidijus Arnašius bei Angelė Roveršteinienė, Marijampolės savivaldybės Tarybos narys Sigitas Valančius.

Kraštietis Valdas Molevicius jau daug metų gyvenantis  ir verslą plėtojantis Airijoje, kuris yra Marijampolės ambasadoriaus Airijoje ir vienas iš paveikslo fundatorių, pasidžiaugė, kad buvusio Lietuvos Ambasadoriaus Airijoje Egidijaus Meilūno ir lietuvių katalikų misijos Airijoje kapeliono Egidijaus Arnašiaus iniciatyva, žinomas dailininkas Tom Byrne sukūrė šį ir kitų iškilių Lietuvos žmonių portretus.

Dublino Šv. Andriejaus bažnyčios kunigas E. Arnašius, Tauragės savivaldybės ambasadorius Airijoje, trumpai pasidalino mintimis, kaip prasidėjo draugystė su iškiliu airių menininku ir jo paveikslų Lietuvos istorijos tematika kūrimas bendradarbiaujant su Airijoje gyvenančiais lietuviais.

Tarybos narys Sigitas Valančius , Savivaldybės vadovų vardu, padėkojo kraštiečiui Valdui Molevičiui ir visiems, prisidėjusiems, kad šio iškilaus mūsų krašto kovotojo už Lietuvos laisvę portretas papildė muziejaus ekspoziciją ir pasidžiaugė, kad išvykę marijampoliečiai vis dažniau sugrįžta į gimtąjį miestą su gražiomis idėjomis, gražiais darbais ir iniciatyvomis.

Renginyje buvo oficialiai pasirašytas eksponato priėmimo aktas. Muziejininkai  svečius supažindino su Tauro partizanų ir tremties muziejaus ekspozicijomis, kuriose yra pasakojama apie Sergijų Staniškį, turėjusį slapyvardžius Litas, Antanaitis, Viltis, Tėvukas.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE