Kviečia padėti bažnyčiai

Ugnė LEONAVIČIŪTĖ

Beveik du šimtmečius Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčia kiekvieną sekmadienį maldai suburia tikinčiuosius kaimo gyventojus. Tiesa, spaudžiantis šaltis žiemą atbaido žmones nuo įprasto sekmadieninio ritualo, nes medinė bažnyčia iki šiol nėra tinkamai apšildyta – tam trūksta lėšų. Ištiesti pagalbos ranką bažnyčiai pasiryžo du Lietuvos muzikos pasaulio atstovai, patys gyvenantys Plutiškių kaime – Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Lietuvoje puikiai žinomi atlikėjai pasiryžo surengti labdaros koncertą „Sušildykime Plutiškių bažnyčią“, jau kovo 26-ąją subursiantį gyventojus ne tik pasiklausyti muzikos skambesio, tačiau, tikimasi, ir paaukoti kilniam tikslui – Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčios šildymo sistemai įrengti.

Šildosi kaip išmano

„Plutiškių Šv. Juozapo parapijos bažnyčia, nors ir medinė, bet labai įšąla. Iš tiesų, iššūkis žiemą ar ankstyvą pavasarį išsėdėti mišias. Dėl to tėvai nenoriai vedasi vaikus, kad šie nesusirgtų, o ir vyresni žmonės stengiasi saugoti savo sveikatą,“ – problema dalinosi Plutiškių bendruomeninio gyvenimo aktyvistas Tadas Šalkauskas. Jis papasakojo, kad šiuo metu bažnyčią šildo tik du seni elektriniai kaloriferiai. Jie nėra pats ekonomiškiausias sprendimas – kaloriferiai šildo tik orą, kuris, kildamas į viršų, mišiose susirinkusius žmones palieka šalti. Parapijos klebonas, pagal galimybes, yra įrengęs porą infraraudonųjų spindulių lempų, kurių šilumą pajunta  jau ir susirinkusieji, tačiau, kad tokia įranga apšildyti visą bažnyčią, reikalinga pagalba, kurią suteikti pasiryžo L. Mikalauskas ir E. Bavikinas.

Glaudžiai bendradarbiauja su bendruomene

Atsikėlę gyventi į Kazlų Rūdos savivaldybėje esantį Plutiškių kaimą L. Mikalauskas ir E. Bavikinas nuo kitų gyventojų neatsitvėrė tvoromis ir palaiko glaudžius santykius su kaimynais, bažnyčia, palaiko ryšius su klebonu. Tuo pasidžiaugė ir T. Šalkauskas: „Šie du žmonės niekada neatsisako dainuoti kaimo šventėse, būna, kad gieda mūsų bažnyčios mišiose, – jiems nesvetimos ir bendruomeninės problemos, – L. Mikalauskas ir E. Bavikinas yra jautrūs bendroms problemoms ir padeda jas spręsti“. Geriausias to įrodymas ir yra inicijuojamas koncertas „Sušildykime Plutiškių bažnyčią“.

Šildys muzikos garsai

Renginys skirtas sušildyti Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčią įvyks jau kovo 26-ąją. Vakaras prasidės rekolekcijomis ir klebono mišiomis. Labdaros koncerto metu susirinkusieji išgirs ne tik kraštiečių L. Mikalausko ir E. Bavikino balsus, taip pat šilčiausias gaidas dovanos ir Vytautas Lukočius bei Deividas Norvilas (Deivis).

Tikimasi, kad Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčia sušils ne tik tą vakarą nuo muzikos garsų, bet ir visam ateinančiam laikui. Už labdaros koncerto metu surinktas lėšas bažnyčioje bus įrengta šildymo sistema, kuri šildys tikinčiuosius kiekvieną sekmadienį.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE