Lietuvos ūkininkai vėl susirinks „Grūdo kelyje 2015“

2015 m. birželio 16 d., Kaunas. Šių metų birželio 17-18 dienomis AB „Kauno Grūdai“ organizuoja tradicinį renginį „Grūdo kelias 2015“, kuris vyks Šakių raj. ūkininko Antano Blockio ūkyje, Briedžių km.  Kasmet renginyje dalyvauja beveik 1000 ūkininkų iš visos Lietuvos, kurie kartu su agronomais-konsultantais, mokslininkais, augalų apsaugos priemones gaminančių kompanijų atstovais sprendžia ūkininkams šiandien ypač svarbų iššūkį, kaip viską optimizavus, su mažiausiomis išlaidomis, gauti didžiausias pajamas iš derliaus.

Net 60 proc. visų Lietuvos ūkininkų dalyvauja šiame renginyje, kad gautų naudingų žinių, galėtų palyginti savo ir kitų ūkininkų laukus. Šiemet jie vėl rinksis, kad sužinotų naudingos informacijos apie naujausias augalininkystės technologijas, auginant žieminius ir vasarinius kviečius, pupas, žieminius rapsus, cukrinius runkelius. Kartu su agronomais-konsultantais vertins šių kultūrų pasėlius, analizuos bei diskutuos apie aktualius augalininkystės iššūkius. Renginio metu bus pristatomi kompanijos „Ivabaltė“ purkštuvai, trąšų barstytuvai, kita žemės ūkio technika, ūkininkai galės daugiau sužinoti apie mobilios programėlės išmaniam ūkininkavimui „Farmis“ „SOS agronomo“ funkciją ir jos naudą. Specialistai papasakos apie naujausias sėklų veisles, šių metų grūdų supirkimo tendencijas bei kaip susidoroti su kenkėjais aruoduose artėjant javapjūtei.

Pakruojyje gyvenantis ūkininkas Martynas Navickas liko labai patenkintas praėjusių metų renginiu. „Iš tikrųjų matau didelę šio renginio naudą, kad galiu pažiūrėti kitų ūkininkų gamybinius laukus, palyginti su savais. Taip pat sužinoti apie naujausius tręšimo metodus“, – kalbėjo 146 hektarus turintis ūkininkas. Jam antrino ir Pauliukų ŽŪB, kurioje vyko praėjusių metų renginys, agronomas Tomas Kazakevičius. Pasak jo, tokiame renginyje susitinka daug žmonių, jie pamato, kaip realybėje veikia naujausios technologijos. „Tikimės, kad ūkininkai pernai pamatę mūsų laukus ir sužinoję, kaip mes auginame savo pasėlius, išsinešė gerąją praktiką ir pasimokė iš mūsų padarytų klaidų“, – kalbėjo Tomas Kazakevičius pridurdamas, kad šiandien svarbiausias iššūkis, su kuriuo susiduria visi ūkiai, yra kaip viską optimizavus su mažiausiomis išlaidomis gauti didžiausias pajamas iš derliaus.

Pasak UAB „Chemcentras“ mokslinės tyrėjos Eglės Slanikaitės, aplinkosauga šiuo metu ypač aktuali tema, augalų purškimui naudojamos cheminių medžiagų normos vis labiau griežtinamos, todėl tiek dabar, tiek ir ateityje ūkininkai susidurs su rimtu iššūkiu – kaip efektyviau panaudoti chemines medžiagas mažinant išlaidas, kad būtų gautas maksimalus derlius. Naujausias chemines medžiagas ir jų privalumus „Grūdo kelias 2015“ renginyje pristatys Lietuvoje veikiančios kompanijos.

„Ūkininkams svarbus bendravimas, lojalumas, informacijos dalijimasis. Net 60 proc. ūkininkų į šį renginį atvažiuoja, kad gautų naudingų žinių, galėtų palyginti savo ir kitų ūkininkų laukus“, – sakė Erika Palivionienė kompanijos „Adama Northern Europe“ pakeitusios pavadinimą iš „Makhteshim-Agan” (Mabeno) generalinė direktorė.

„Pradėję organizuoti šį renginį pamatėme, kad jis labai reikalingas tiek ūkininkams, tiek savo naujoves pristatančioms augalininkystės srityje dirbančioms kompanijoms. „Grūdo kelias“ yra vieta, kur ūkininkai sužino aktualiausias naujienas, pamato, kaip realiai atrodo laukai, kuriuose buvo taikytos skirtingos javų auginimo technologijos. Kompanijų atstovai, savo ruožtu, gauna atgalinį ryšį iš ūkininkų, išgirsta jų vertinimus ir nuomones. Matome, kad šis renginys teikia daug naudos, todėl jį organizuosime ir ateityje“, – kalbėjo įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys.

Susirinkusieji ūkininkai renginio metu tradiciškais galės sudalyvauti paramos aukcione. Visi surinkti pinigai, už įsigytas augalų apsaugos priemones, bus skirti Šakių vaikų globos namų vaikų didžiausioms svajonėms įgyvendinti.

Šių metų „Grūdo kelyje“ dalyvauja: „Kauno Grūdai“ „Adama“, „Ivabaltė“, „Farmis“, „Chemcentras“, „Yara“, „KWS“, „APC“, „Saatbau“, „Autotoja“, „AgTech“.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE