Maltiečių kuriama tradicija, prie kurios gali prisidėti kiekvienas

Rugpjūčio 2 dieną prasidės Maltos ordino pagalbos tarnybos organizuojama vasaros stovykla, skirta žmonėms su specialiais poreikiais „Ir vėl drauge”, kurioje dalyvavo 20 Maltos ordino globojamų žmonių. „Neįgalieji, atrasdami mažose smulkmenose  nuoširdų džiaugsmą, parodo mums, kaip reikia vertinti tai, ką turime”, – patirtimi dalinasi stovykloje savanore dirbusi Diana ir skatina prisidėti visus, kad graži tradicija būtų įgyvendinta ir šiais metais. 

Stovyklos unikalumas

Vasaros stovykloje, kurioje aktyviomis veiklomis užsiima 20 įvairaus amžiaus negalią turinčių žmonių, savanoriaujanti Diana dalinasi: „Neįgalieji yra labai turtingi savo vidumi. Jie savo nuoširdžiu džiaugsmu parodo mums, kaip reikia vertinti tai, ką turi, ir už viską būti dėkingam”. Stovykla „Ir vėl drauge” daugeliui maltiečių globojamų neįgaliųjų yra vienintelis būdas ištrūkti iš kasdienybės ir bent savaitę patirti vasaros džiaugsmus, kurie sugrąžina gyvenimo viltį.Neįgaliųjų stovykla_

Vienas šios stovyklos unikalumų – neįgaliųjų ir padėjėjų bendrystė, kuri dovanoja ne vieną atradimo dovaną abiem pusėms. Maltos ordino pagalbos tarnybos savanorė Diana prisipažįsta, kad pirmą kartą išgirdusi kvietimą tapti padėjėja ne iškart suprato, kaip ši savanorystė atrodys.

Jaudulys ir atsakomybė

„Prisijungusi prie maltiečių, sulaukiau kvietimo lydėti negalią turinčius žmones į Lurdą. Tuo metu tikrai nežinojau, kas yra helperis ir ką konkrečiai turėsiu daryti kelionės metu, bet kelionė į Lurdą buvo sena mano svajonė, tad nedvejodama sutikau. Prieš kelionę jaučiau nerimą, ar sugebėsiu gerai atlikti savo kaip padėjėjos pareigas, ar nepalūšiu, bijojau nuvilti mane pakvietusius žmones. Prašiau Dievo pagalbos, kad likčiau stipri, neperdegčiau.”

Diana jau turėjo patirties dirbdama su protinę negalią turinčiais vaikais, bet bendravimas su suaugusiu, fizinę negalią turinčiu žmogumi kitoks. Maltietė nerimavo, ar sugebės tinkamai suprasti ir atliepti poreikius, suteikti orią ir laiku pagalbą.

Vidinis tvirtumas

Savanorė Diana pasakoja, kad neįgalieji yra labai turtingi savo vidumi. Regis, kai likimas „atima”

judėjimo laisvę, klausą, regėjimą, išaugina labai didelę, dvasiškai turtingą širdį. Jie rašo eiles, kuria muzikinius filmukus, nuolat šypsosi, jie savo nuoširdžiu džiaugsmu parodo mums, kaip reikia vertinti tai, ką turi, ir už viską būti dėkingam.

„Bendraudama su savo globojama neįgaliąja Diana, nesijaučiau kažką duodanti, aš jaučiausi besimokanti, imanti ir labai daug gaunanti. Būdami su sveikaisiais neįgalieji pamato, kad mes taip pat esame silpni ir pažeidžiami, trokštame meilės ir šilumos, išklausymo ir pagalbos. Mes visi esame tokie patys, tik vieni įkalinti fizine prasme, o kiti įkaliname save dvasiškai.”

Globotinių žėrinčios akys – gražiausia dovana

„Aš negaliu pasiduoti, nes, kai aš sustosiu, tai jau bus viskas”, – sunkiomis akimirkomis savanorei kartojo jos globotinė Diana. Vieną rytą jai „surakino” nugarą, tad maltietė turėjo padėti Dianai atsisėsti. Ji stipriai įsikabino į jos rankas ir paprašė kelti ją į nieką nekreipiant dėmesio. Staiga pasigirdo skausmingas riksmas, ištrūkęs iš pačių jos širdies gelmių, Neįgaliųjų stovykla Maltiečiaikurį lydėjo didžiulis noras atsisėsti.

„Niekada nepamiršiu to širdį veriančio garso. Tokiomis akimirkomis suprantu, kaip pernelyg lengvai viską galime pasiekti ir gauti. Kaip pernelyg dažnai nuleidžiame rankas nueidami lengvesniu keliu. Tai ne mes duodame. Iš tiesų mes daug daugiau gauname. Tai mes, neįgaliųjų padėjėjai, esame dėkingi už leidimą padėti ir būti nors truputėlį naudingi. Globotinių žėrinčios akys ir DIDELĖS širdys – mums pati gražiausia ir saldžiausia dovana.”

Tokios patirtys ir istorijos skatina Maltos ordino pagalbos tarnybos savanorius ir administraciją nesustoti, tęsti veiklą ir siekti užsibrėžtų tikslų. Deja, to padaryti negalima be žmonių paramos. Norint padovanoti neįgaliesiems vasaros stovyklą Trakų rajone reikia surinkti 10 000 EUR, kurie bus skirti stovyklavietės nuomai, dalyvių maitinimui, ekskursijoms, aktyvioms veikloms bei stovykloje dirbančių medikų ir kitų specialistų atlygiui.

 

Paremti vasaros stovyklą galite čia. Pasirinkite „Aukojimas kortele”, sumą ir mokėjimo paskirtį „Neįgaliųjų stovyklai”.

Arba aukokite į Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) sąskaitą LT29 4010 0424 0397 4431.

Dėkojame už jūsų gerumą!

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE