Marijampolė vėl keičiasi: daugėja renovuotų daugiabučių namų

Renovuoti daugiabučiai

Beveik kiekvieną mėnesį pranešame apie Savivaldybės tarybos sprendimu į Marijampolės savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą  įtraukiamus daugiabučius namus, kurių butų ir kitų patalpų savininkai balsų dauguma nusprendė, kad daugiabučio namo atnaujinimas (modernizavimas) yra būtent tas kelias, kuriuo jie nori žengti.

Šiandien norime pasidžiaugti tais daugiabučiais namais, kurie sėkmingai įveikė atnaujinimo (modernizavimo) procesą.

Minėtos programos pagrindinė paskirtis – atkurti ar pagerinti Marijampolės savivaldybėje esančių  daugiabučių namų technines ir energines normatyvines savybes, siekiant esminių statinio reikalavimų visumos išlaikymo, šiluminės energijos sąnaudų sumažinimo ir racionalaus energinių išteklių naudojimo, gyventojų išlaidų šildymui sumažinimo ir gyvenimo kokybės pagerinimo.

Šiais metais į jau atnaujintų (modernizuotų) daugiabučių sąrašą įtraukti trys Marijampolės miesto daugiabučiai, Vasario 16-osios g. 10 ir 6, Draugystės g. 7, Vingio g. 3 daugiabutis Kumelionyse ir P. Katiliaus g. 36 Katiliškiuose esantis daugiabutis namas. Šių daugiabučių namų statybos metai svyruoja nuo 1960-ųjų iki 1977-ųjų metų, o energiniu požiūriu nuo žemos energinės F ar E klasės, po renovacijos daugiabučiai namai pasiekė C energinio naudingumo klasę.

Renovacijos metu kardinaliai pasikeitė visų daugiabučių namų fasadai, kai kuriuose daugiabučiuose namuose buvo atnaujintas geriamojo vandens vamzdynas, elektros instaliacijos, kai kur – nuotekų, ventiliacijos ir šildymo sistemos. Reikiami pokyčiai buvo įgyvendinami atsižvelgiant į daugiabučių namų būklę ir reikiamus atlikti darbus.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, šiuo metu Marijampolės savivaldybėje net 62 daugiabučiuose vyksta įvairūs procesai, susiję su renovacija, tokie kaip: investicinių planų ir techninių darbo projektų rengimas, investicinių planų svarstymas daugiabučių namų bendruomenėse, rangos darbų viešieji pirkimai, patys rangos darbai ar daugiabučio namo renovacijos pridavimo procedūra.

„Metų pradžioje renovacijos procesas buvo baigtas trijuose daugiabučiuose, o šiandien prie jau renovuotų prisidėjo dar penki daugiabučiai namai. Džiaugiuosi, kad gyventojai išties mato ir jaučia renovacijos naudą“, – pasakoja direktorius K. Podolskis

Marijampolės savivaldybėje šiuo metu yra renovuota daugiau nei 70 daugiabučių.

Primename, kad programa įgyvendinama daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšomis pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos fondų bei (ar) kitų teisėtų šaltinių.

Visą informaciją apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą  galima rasti čia: http://192.168.0.253/aktai/Default.aspx?Id=3&DocId=32994

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Jurgitą Būdžiuvienę el. p. [email protected]  arba tel. (8 343) 90 064

Visus Marijampolės savivaldybėje renovuotus daugiabučius galite pamatyti https://bit.ly/

Galerijoje – Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE