Marijampolėje dar vienas išmanusis šviesoforas

Marijampolės savivaldybės administracija informuoja, kad Vilkaviškio, Tarpučių ir Mokolų  gatvių sankryžoje pradėjo veikti išmanusis šviesoforas. Tai jau antras toks naujausiomis technologijomis aprūpintas eismo reguliavimo įrenginys Marijampolės mieste. Praėjusiais metais pirmasis išmanusis šviesoforas buvo įrengtas Dariaus ir Girėno bei V. Kudirkos gatvių sankryžoje.

Išmaniųjų šviesoforų pranašumas – sumontuoti vaizdo davikliai, kurie fiksuoja artimas ir tolimas transporto priemones. Daviklių perduotą informaciją toliau apdoroja valdiklis, kuris atitinkamai reguliuoja šviesoforo signalus.

Anot šviesoforą įrengusių UAB „Kelranga“ specialistų, šviesoforų signalus valdantis kompiuteris buvo užprogramuotas naudoti trumpiausią ir ilgiausią žalio signalo rodymo laiką. Tai reiškia, kad piko metu, kai transporto srautas visomis kryptimis yra vienodai didelis, žalias šviesoforo signalas degs vienodą laiką. Ne piko metu valdiklis pats parinks, kokį laiko tarpą, bet ne trumpesnį už minimalų, degs žalias signalas. Skirtingai nei Dariaus ir Girėno bei V. Kudirkos gatvių sankryžoje esantis šviesoforas, šis išmanusis šviesoforas neturi papildomų sekcijų. Tačiau, didinant pėsčiųjų saugumą, nuo šiol kryptinis LED apšvietimas veiks visose keturiose šios sankryžos perėjose.

Verta paminėti ir kitus šiuolaikinių šviesoforų privalumus. LED šviesos diodus turintys šviesoforai ne tik taupo elektros energiją, tačiau dega žymiai ryškiau nei senieji, todėl signalai bus geriau matomi šviečiant net ryškiai saulei, o tai, be abejo, taip pat didina eismo saugumą.

Prašome būti atidžiais, sankryžoje vis dar vyksta baigiamieji remonto darbai, kurie bus baigti artimiausiu metu.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE